sadsad x
asdasd

Temizleyici

Temiz ve taze bir cilt yaşlanmaya karşı savaşta atacağınız ilk adım olmalı. Bu aşamada cilt yenilenmesini hızlandırmak için narin eksfoliasyon etkili ürünlerden, özel anti-aging formüllere sahip vitamin ve kolajen bakımından zengin ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 75 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Cildinizin Işıldaması İçin Önerebileceğimiz Yüz Temizleme Tüyoları

Yüz temizliği günümüzde birçok kişiye göre sıradan ve önemsiz bir iş gibi gelmektedir. Fakat her alanda olduğu gibi ciltte de temizlik çok önemlidir. Bu yazımda sizlere temiz parlak ve sağlıklı bir cilt kazanabilmeniz için dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Yüzünüzü Normal Sıcaklıktaki Suyla Yıkayın

Yüz temizliği yapılırken bilinen en büyük yanlışlardan birisi suyun sıcaklığının ayarlanamama durumudur. Cildin soğuk suyla yıkanması ciltteki gözeneklerin küçülteceği düşünülür. Fakat bu bilgi yanlış bir bilgidir. Sıcak su ise ciltteki nemi emer ve cildin çok çabuk kurumasına sebep olur.

Yani yüzün sıcak ve soğuk suyla yıkanması yanlıştır. Doğru olan cildin ılık suyla yıkanmasıdır. Fakat yüzünüzde kızarıklıklar var ise kılcal damarlara baskı yapılabilmesi için buz olmayacak şekilde soğuk suyla yıkanabilir. Bunlara ek olarak yüze en çok zarar veren bir diğer şey de kullanılan suyun sert ve kireçli olmasıdır. Bunu yaparsanız yüzün yıkanmasının ardından sonra içme suyuyla ve sodayla durulanması gerekir.

Yüz Temizliği İçin Yüz Temizleme Mendilleri

Yüz temizliği yapılırken kullanılan ve dikkat edilmesi gerek bir diğer husus yüz temizleme ürünlerinin dikkatlice seçilmesidir. Bu temizleme ürünlerinden birisi de yüz temizleme mendilleridir.

Akşam işten evinize geldiğinizde ya da yorgun olduğunuzda yüzünüzü yıkamaya haliniz olmadığında yüz temizleme mendilleri sizi küçük de olsa bir yükten kurtaracaktır. Yüzünüzü su ile yıkar gibi temizleyen temizleme mendillerini mutlaka banyonuzda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Bir Cilt Tipine Sahip Olduğunuzu Detaylıca Araştırın ve Ona Göre Ürünler Kullanın

Yüzde tahribatların oluşmasına neden olan bir diğer şey de cilt tipinin doğru bilinmemesi ve bunun sonucu olarak da yanlış ürünlerin kullanılıyor olmasıdır. Bu cilt tipinin doğru yapılmasını ise dermatologlar yapmalıdır.

Fakat bunu siz kendiniz yapmak isterseniz de küçük bir testle yapabilirsiniz. Temizlediğiniz yüzünüzü 10 avuç ılık su ile durulayın ve kurulayın bu halde 45 dakika bekleyin. Bu sürenin ardından cildiniz solgun görünüp geriliyorsa, cilt tipiniz kuru bir cilttir. Eğer cildiniz parlıyorsa cilt tipiniz yağlı cilt demektir.

Yalnızca çene, burun ve alın bölgesi parlıyor ise karma cilt tipine, eğer cildinizde pullanmalar ve kızartılar görülüyorsa hassas bir cilt tipine sahipsiniz demektir.

Yüzünüz İçin Doğru Ürünler Kullanın

Cildinizi derinlemesine temizlemek için sadece su yeterli değildir. Bunun doğru yapılabilmesi için mutlaka suyun yanında bir yüz temizleme ürünü de kullanılmalıdır. Bu yüz temizleme ürün fiyatları da kalitesine ve içeriğine göre değişmektedir.

Genellikle kaliteli ürünlerin fiyatları da gitgide artmaktadır. Eğer sizin kuru ve karma cildiniz varsa köpürmeyen formüllü kremler, sütler, losyonlar ve yağlı ürünler kullanılmalıdır. Yağlı bir cildiniz varsa köpüren jelli ürünler kullanılmalıdır. Hassas bir cilde sahipseniz de yeşil çay gibi rahatlatıcı ürünler kullanılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.