sadsad x
asdasd

Cilt Bakımı

İnce kırışıklıklara, yorgun ve yer çekimine yenik düşmüş bir cilde sahipseniz merak etmeyin. Cilt temizleyici ilk adımdan uyku öncesi bakıma kadar tüm aşamalarını bir araya getirdiğimiz bakım rutini ve sizin için seçtiğimiz ürünlerle daha sıkı, daha canlı ve daha genç bir görünüme sahip olun!

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 23 24 25
Toplam 484 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 23 24 25

Cilt Bakım Kremleri Nasıl Kullanılır?

Kadın veya erkek olsun, son zamanlarda her bireyin paylaştığı ortak sorun cilt problemleri. Bu problemler kadınlarda genellikle doğum ve güneşten kaynaklanırken, erkeklerde daha çok kötü alışkanlıklardan dolayı baş göstermektedir.

Öncelikle hamilelik esnasında cilt bakım ürünü kullanamayan bayanların hamilelik sonrasında ciltlerinde bir düzeltmeye gitmemeleri ciltlerindeki lekelerin yerleşmesine ve daha zor bir hal almasına neden olmaktadır.

Cilt bakım kremleri cildin ihtiyacına göre satın alınmalıdır. Sırf iyi etkilerinden dolayı onlarca para dökülen cilt bakım ürünlerini doğru ve düzenli kullanım ile sonuç alabilirsiniz. Bunun dışında kalanlar, yani gerçekten ihtiyacınız olanları seçerken güvendiğiniz markaları kullanmalısınız. Yanlış tercih edilen bazı ürünler ciltte daha vahim hasarlar bırakabilmektedir.

Cilt Bakım Kremleri

Cilt bakım ürünleri kullanmaya başlamadan önce nasıl kullanmanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Örneğin gece kullanılan, gündüz kullanılan, az sürülmesi gereken, sürülünce beklenip yıkanması gereken gibi. Bazı kremlerin kullanımları maske gibidir.

Bu tür kremleri kullanmadan önce ciltte bir buhar banyosu ve temizlik iyi gelecektir. Bazı kremlerin alerjik özellikleri söz konusu olabilmektedir. Bunu anlamanın en iyi yolu kremi önce bilek içinde denemektir. Bu sayede reaksiyonlarını da öğrenmiş olursunuz. Her krem kullanmadan önce cildinizde bir temizlik yapın.

Bu cildinizin kremi daha iyi emmesini sağlayacaktır. Bu sayede cildiniz daha çabuk toparlanacaktır. Daha öncede belirtildiği üzere cilt bakım ürünlerinin en büyük özelliği nemlendirici etkisinin olmasıdır. Bu sebepten bir cilt bakım ürünü satın alırken cilt tipinize uygun olanı tercih etmeniz gerekecektir.

Cilt Tipine Göre Cilt Bakım Ürünü Tercihleri

Cilt tipinize uygun olan kremi seçmeniz çok önemli. Özellikle karma bir cilde sahipseniz, alacağınız kremin de çeşitli etkilerinin olması gerekir. Fazla yağlı krem kullanımından kaçınmanızda fayda var.

Fazla yağ ciltte kararma ve akneye neden olur. Eğer siz kendiniz evde bir cilt bakım ürünü yapacaksanız, piyasadan uygun fiyatlı cilt bakım ürünü alabilir ve içine çeşitli vitaminleri koyabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru bir özelliğe sahipse, bir kere önce güneş ışınlarından korunmanız gerekiyor.

Daha sonra bol nemlendirme özelliğine sahip bir krem almalısınız. Yağlı bir cilde sahipseniz, cildin fazla yağını dışarı atacak ve cildi nemlendirecek bir krem satın alın. Bu kremi cildinize uygularken cildinizi temizleyerek fazla yağlardan arındırın. Böylelikle emilimi daha kolay olacaktır.

Erkeklerde Cilt Bakım Kremleri

Son beş yıllık araştırmalar gösteriyor ki, erkekler kendilerine kadınlardan daha iyi bakıyor. Bunun nedeni ciltlerini iyi tanımaları, berberde haftada bir kere de olsa maske yaptırmaları ve cilt bakım kremleri kullanmalarıdır. Erkeklerin kullandıkları cilt bakım ürünleri deri kalınlığı farkı yüzünden daha etkilidir. Kullanımları gece veya gündüz diye ayrılan pek yoktur ve genellikle tıraş sonrası balsamından sonra kullanılır. Böylelikle cilde daha iyi nüfuz etmesi sağlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.