sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Bebek Yağı İle Mükemmel Cilt Bakımı

Kurumuş ve çatlamış ciltler için en hassas ve başarılı bakımı sağlayan yağlar, pek çok farklı kategoride incelenebilmektedir. Kozmetik sektörü, cilt bakımı konusunda sayısız seçenek sunmakta, yağlar ise bu konuda en etkili ürünler arasında yer almaktadır.

Tıbbi aromatik bitkilerden üretilen esansiyel yağlar, cildinizdeki farklı problemleri gidermek üzere, içerindeki etken maddeler ile tedavi için bile kullanılabilmektedirler. Bebeklerin hassas ciltlerinde etkili bir nemlendirme sağlamak için kullanılan bebek yağı, bu amaçla yetişkinler tarafından da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yetişkinler Bebek Yağını Nasıl Kullanmalı?

Yağ ürünlerini saçlarınız ve cildiniz için kullanabilirsiniz. Özellikle bebek yağını, duştan sonra nemli vücudunuza uyguladıktan sonra kurulanmanız cildinizin günler boyunca nemli kalmasını sağlayacak ve cildinize elastikiyet katacaktır. Cildinizde kuruluk bulunup bulunmadığını tespit edebilmeniz oldukça kolaydır.

Bunun için kolunuzun iç tarafına tırnağınızın ucuyla minik bir çizik atın. Beyaz bir şerit oluşuyorsa cildinizin neme ihtiyacı var demektir. Bunun için bebek yağını duştan sonra kullanabilir, aloe vera içerikli nemlendirici ürünler kullanabilir, özellikle yoğun nemlendirme özelliği bulunan shea yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi ürünleri de kullanabilirsiniz.

Bebek Bakımında Neden Bebek Yağı Kullanılmalı?

Peki bebekler için neden her türlü bakım ürünü kullanılamıyor? Çünkü bebeklerin cildi sizin cildinize göre henüz pek çok ürüne karşı yeterli dirence sahip değil. Bebeklerde oldukça hassas olan cilde, ağır, içerisinde alkol ve paraben uygulamak ürünler oldukça yanlış bir seçenek olacaktır. Bebek yağları, bebek cildine uygun olarak üretilmiş, yumuşak formüllü ürünlerdir.

Ayrıca pişik gibi durumlar üzerinde de tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.  Bebek yağını bebeğiniz için kullanacaksınız eğer kaliteli markaların ürünlerini tercih etmeli ya da bebek yağını güvenilir yerlerden satın almalısınız. Yetişkinlerin cilt bakımında kullandığı esansiyel yağları ise bebeğinizin hassas cildine uygulamamalısınız.

Cilt Bakım Yağı Fiyatları

Yağ ürünlerinin fiyatları genellikle markaya ve üreticiye göre değişmektedir.

Saç Bakımında Bebek Yağı

Yağ ürünlerinin saç bakımında kullanımının tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Bebek bakım ürünleri arasında yer alan bebe yağının, saç uzatma konusunda etkili olduğu bilinmektedir.

Bunun yanı sıra fön ve maşadan yıpranmış saçların nemlendirilmesi, kırıkların tedavi edilmesi ve saçların yumuşacık olması için de tercih edilebilir. Bazı bebeklerin saç diplerinde konak ismi verilen deri döküntüleri oluşmaktadır. Bu döküntülerin temizlenmesi ve saçlı derinin etkili bir şekilde nemlendirilerek sorunun tedavi edilmesi için de bebek yağı tercih edilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.