sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Wax Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İlk önce wax kelime anlamı olarak İngilizce ’de balmumu ve mum anlamına gelmektedir. Saç şekillendirme kategorisinde de içeriği ve yapısı nedeniyle bu isim verilmiştir. Wax demin de dediğimiz gibi bir saç şekillendirme ürünüdür. İçeriği nedeniyle en iyi ve saça en az zarar veren saç şekillendirici ürünlerinden birisidir.

Wax saç şekillendirici ürünleri saça uygulandığında en iyi sonuçlar veren ve uygulaması esnasında da titizlik gerektiren bir ürün olup, genellikle de erkekler tarafından uygulanan bir saç şekillendirici ürünüdür. Erkekler açısından inceleyecek olursak saçı sabitlemesi ve kalıcılık bakımından da güçlü olan bir üründür. Erkeklerin genellikle maçlarda saçlarına uygulamalarını tavsiye ederiz.

Nedeni de ne kadar güçlü sabitleyici olduğunu asıl o zaman anlarlar. Bayanlar açısından incelediğimizde de yine aynı şekilde saçları sabitlemek, şekil vermek ve hacimli göstermek için kullanılır.

Günümüzde de kozmetik sektörünün yaygınlaşması nedeniyle her üründe olduğu gibi saç şekillendirici waxlarda da çok sayıda markalar üretilmiştir. Dolayısıyla bu ürünler arasından “Hangi wax daha iyi?- Hangi wax’ı alayım? gibi soruları sorarız. Bunun için öncelikle kendi saç yapımıza iyice öğrenip daha sonra uygun içeriğe sahip olan bir wax satın almalıyız.

Wax’ı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Biraz önce de dediğimiz gibi wax ürünleri seçerken öncelikle saç yapınıza uygun olan bir wax seçmeye özen gösterin. Örnek vermek gerekirse saçlarınızın yapısı çok yumuşak ise hareketlerinize göre saçınız çabuk bozulur. Bu nedenle de sert waxlar tercih edilmelidir.

Diğer yandan wax seçimi yaparken ürün ve marka çeşitleri arasında kararsız kalınabilir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken husus alınacak olan wax ürünlerinin içerikleridir. Genellikle erkeklerde saç dökülmesi fazla olduğundan bu sebeple saç şekillendirici ürünlerini kullanmayı tercih etmez. Burada saça en az zarar veren wax olduğu için wax kullanmalarını öneririz.

Hangi Wax İyidir?

Günümüzde kozmetik sektörünün gelişmesiyle saç şekillendirici ürünlerinin de çeşidi oldukça artmıştır. Çeşitli fiyatlarda ve her kalitede ürünler üretilmiştir. Burada bizden size bir tavsiye, düşük ücretli olan saç şekillendirici ürünlerini kalitesi düşük olacağından dolayı satın almayın.

Wax Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Her ürünlerde olduğu gibi wax ürünlerini de kullanırken çok dikkatli olmamız gerekir. Wax kullandıktan sonra gün sonunda saçlarımızı mutlaka yıkamalıyız. Wax’lı ya da spreyli saçla kesinlikle yatmamalıyız. Bu hususa dikkat edilmezse ileride saç dökülmesi ve kepek sorunlarıyla karşılaşılır.

Diğer yandan sağlıklı ve ipeksi saçlara sahip olmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus saç kesiminin doğru olması gereklidir. Yanlış saç kesimi olursa ne kadar saç şekillendirici ürünü kullanılırsa kullanılsın istediğiniz görünümü elde edemezsiniz.

Son olarak dikkat edilmesi gereken en önemli husus da saç şekillendirici wax fiyatları düşük ve kalitesiz markaların kullanılmamasıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.