sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Vücut Temizliğinde Şampuan Kullanımının Önemi 

Son yıllarda vücut bakım ürünleri de hızla artmaya başladı. Vücut şampuanları uzun ve koşuşturmalı günlerin ardından, ev temizliğinin ardından, yorucu bir gezinin ardından etkili şekilde olabilmektedir. Günün yorgunluğunu üzeriden alan, ferahlatan ve dinlendiren vücut şampuanı kullanımı da hızla artmaktadır. Duş boyunca kullanılan ürünler ise yorgunluğu alma özelliğinin yanında duş keyfini de artırmaktadır. Mis kokulu vücut şampuanları kalıcı parfüm etkisi ile ferah etki bırakmaktadır. 

Geçmişten Günümüze Vücut Şampuanı Ürünleri 

Eskiden kullanılan kalıp sabunların yerini günümüzde vücut şampuanları almıştır. Vücut şampuanları sağlıklı ve estetik cildin kapısını açmaktadır. Akla çeşitli alternatif ürünleri de beraberinde getirmektedir. Kahveli, çilekli, çikolatalı, karamelli, şeftalili, lavantalı, nemlendirici özelliği olan, rahatlatıcı ve arındırıcı etkiye sahiptir. Arındırıcı özelliğe sahip vücut şampuanları cildin doğal nem dengesinin korunmasında da etkili olmaktadır. Cilt tipine ve ihtiyaçlarına en uygun olan vücut şampuanını seçerek yola çıkmak gerekmektedir. 

Doğru Şekilde Vücut Şampuanı Kullanımı Nasıl Olmaktadır? 

Vücut şampuanları duşa girerken suyun sıcaklığını ideal konuma getirdikten sonra kullanılabilir. Piyasada bulunan vücut şampuanlarını düşünmek ise işin en kolay yoludur denilebilir. Banyoya girmeden önce vücut şampuanlarını ve liflerini hazır bulundurmak gerekmektedir. Bir miktar duş jeli lifin üzerine dökülerek vücutta köpürtülmesi gerekmektedir. Tüm vücuda uygulandıktan sonra tamamen durulandığından emin olunması gerekmektedir. Durulama esnasında köpüklerden arındırmak vücut şampuanının kokusunun vücutta kalmasını sağlayacaktır. Vücut şampuanı ürünleri oldukça çeşitlidir. Vücut şampuanları jel yapıya sahip olup şampuan miktarını fazla abartmamak gerekmektedir. Çok fazla vücut şampuanı ürünü kullanmak sağlık açısından zararlı olabilmektedir. 

Cildi Nemlendiren Vücut Şampuanı Özellikleri 

Vücut şampuanları içeriğinde bulunan Ph değerinden dolayı cildi kurutmadan temizleme olanağı sağlamaktadır. Duş jelini seçerken içeriğinde zararlı kimyevi maddeler bulunmamasına önem verilmelidir. Duş jeli satın alırken ucuz ürünlerin kullanımı sağlığı tehdit edebilmektedir. Vücut şampuanı fiyatları ürünlerin içeriğine göre değişmektedir. Farklı duş jelleri deneyerek hepsinin değişik özelliklerinden faydalanmak gerekmektedir. Lifler çok miktarda bakteri barındırdığından üzerlerinde kalan vücut şampuanı kalıntılarının temizlenmesi gerekmektedir. Size zarar vermemesi için sık aralıklarla liflerin temizlenmesi gerekmektedir. 

Vitamin Ve Mineral Desteği Sunan Vücut Şampuanları 

Kuru cilde sahip kişilerin içeriğinde E vitamini barındıran ürünleri tercih etmesi gerekmektedir. Nemlendirici özelliğe sahip vücut şampuanları hassas bir cilde sahip kişilerin koku barındırmayan ürünleri tercih etmesi uzmanlar tarafından üretilmektedir. Yağlı bir cilde sahip olan kişiler ise vücudu yağdan arındıracak vücut şampuanı yani bilinen adıyla duş jeli seçmelidir. Vücut şampuanının kokusu kuvvetlendirilmek isteniyorsa, kalıcılığı artırmak için aynı kokuya sahip nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Vücut şampuanlarının içerisinde paraben ve sülfat madde bulunmamasına dikkat edilmelidir. Vücut şampuanlarının ideal pH değerinin 7 ve altında olmasına önem verilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.