sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Doğru Vücut Bakım Uygulamalarında Losyon Kullanımının Önemi 

Cildi nemlendiren vücut bakım uygulamaları cildin kurumasını önleme özelliğinin yanı sıra güzel kokular gelmesini ve sağlıklı görüntüye kavuşmasını da sağlayacaktır. Cilt bakımı için gerekli olan nem dengesi vücut losyonları yardımıyla sağlanabilmektedir. Vücut losyon malzemeleri seçilirken cilt tipine uygun olmasına özen gösterilmektedir. Vücut losyonu kullanımı son yıllarda hızla artmaktadır. Losyon malzemeleri günlük olarak alınan duşlar sonrasında kurulandıktan sonra uygulanmaktadır. Tüm vücuda dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirilir. Hafif masajlar yapılarak uygulandığı takdirde kan dolaşım hızı da artmaktadır. 

Vücut Losyonu Uygulamaları Hakkında 

Islak cilde uygulandığı takdirde krem yoğunlaşır ve cilt losyonu tam olarak emme özeliğini de kaybedecektir.  Kuru ciltlere uygulanması önem taşımaktadır.  Ciltte kuru olan alanlara daha sık uygulayabiliriz. Doğru bilinen yanlış uygulamalardan biri de vücut losyonlarını ellere ve yüz bölgesini uygulamaktır. Bilinenin aksine vücut losyonları el ve yüz bölgesinde kullanılmak için uygun yapıya sahip değillerdir. Duşta uygulanabilen kremler de vücut losyonu yerine geçebilme özelliğine sahiptir. Vücut losyonu kullanmaya başlamadan önce cilt tipinin tanınması gerekmektedir. 

Cilt Tipine Uygun Olarak Tasarlanan Vücut Losyonları 

Kuru, normal ve aşırı kuru ciltler için özel olarak tasarlanan losyonlar mevcuttur. Cilt kuru ya da aşırı kuru yapıya sahipse buna uygun yapıda bulunan ürünler tercih edilmelidir. Ciltte sivilce oluşturmayan ve hassas ciltleri tahriş etmeyen noncomedogenetic özelliğe sahip, açıklamalı ürünler de hassas cilde sahip kişilerce kullanılabilir. Vücut losyonu ürünleri son yıllarda hızla artmaktadır. Dışarı da çok zaman geçiren bireyler için ise güneş korumalı losyonları tercih etmek gerekmektedir. Korumalı losyonlar cildin erken yaşlanması ve kırışıklıkları önlemektedir. 

Mevsimlere Göre Vücut Losyonu Tercihleri Nasıl Olmalıdır? 

Yazın hafif yapıda ki losyonları, kışın yoğun kıvamlı losyonları kullanmak gerekmektedir. Losyon kokuları da kış ve yaz aylarına göre değişmektedir. Kışın yoğun ve kalıcı tarzda ki kokuları, yaz aylarında ise hafif kokuları tercih etmek gerekmektedir. Losyon seçerken içinde bulunan maddelerin okunması gerekmektedir. Aksi durumda cilt ile uyumlu olmayan, alerji yapma özelliğine sahip maddelerle karşılaşmak da mümkün olacaktır. Cilt tiplerine göre losyon ürünlerinin içerdiği maddeler bilinmeli, ona uygun olarak seçimler yapılmalıdır. 

Vücut Losyon Ürünlerinin Özellikleri 

Vücut losyon ürünleri kremlere oranla daha akışkan ve emici özelliğe sahiptir. Kolayca emilerek yapışıklık hissi de vermeyecektir. Vücut losyonu fiyatları markadan markaya ve içerdiği malzemelerin özelliğine göre değişmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.