sadsad x
asdasd

Tonik

Cilt temizliğini tamamlamak ve PH dengesini ayarlamak için kullanılan tonikler bakım rutininizin olmazsa olmazı. Yaşlanma belirtilerine karşı yoğun nemlendirici ve cildi yormamak için alkol içermeyen ürünleri uygulayarak cildinize destek olabilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Cildinizin Temizliğini Derinlemesine Yapın

Günlük cilt bakımında öncelikli olarak yapılan makyajın tamamen yüzden arındırılması esas olandır. Gün içerisinde hem makyaj malzemeleri, hem güneş ve hava koşulları ile mücadele eden cildimizin akşam yatmadan önce bu etkenlerden tamamen temizlenmesi gerekmektedir.

Cilt temizliğinin asıl amacı bakım öncesinde cilt gözeneklerinin tamamen açık hale getirilmesi ve yüzümüzün nefes almasının sağlanmasıdır. Cilt gözenekleri açılıp nefes aldıktan sonra nemlendirici, besleyici bakım kozmetikleri ile cilt bakımı desteklenir.

Cilt temizliği yapıldıktan sonra cilt temizliğinin son adımı olan tonik ürünleri kullanımı ile temizlik tamamlanır. Tonik kullanımında ciltteki ölü deriler ciltten uzaklaştırılır, makyaj artıklarının kalanları temizlenir. Tonik son olarak gözenekleri tekrar sıkılaştırarak dış etkenlerden etkilenme olasılığı azaltılmaktadır.

Tonik Nasıl Uygulanır?

Tonik uygulamadan önce makyaj ciltten tamamen uzaklaştırılmalıdır. Tamamen makyaj ürünlerinden cilt temizlendikten sonra tonik makyaj pamuğuna biraz dökülür ve pamuk cilde bastırılmadan yavaşça cilt üzerine sürülür.

Tonik cilde sürüldükten sonra yüz bol su ile yıkanır. Eğer toniğin sürüldüğü pamukta makyaj kalıntıları varsa tonik, yüz suyla yıkandıktan sonra tekrar sürülerek aynı işlem tekrarlanabilir. Cilt tamamen temizlendikten sonra yüzünüze nemlendirici sürebilirsiniz.

Tonik Neden Gereklidir?

Makyaj temizleme ürünleri ile cilt tamamen makyajdan temizlenemeyebilir. Gözenekler tamamen açılmaz ise cilt bakımı başarısız olabilir, hatta kalan artıklar ciltte zamanla problemlere yol açabilecektir.

Tonikler alkollü ve alkolsüz içerikte bulunabilir. Alkollü olanlar daha çok akneli, yağlı cilt tiplerinin temizlenmesinde kullanılabilir. Alkolsüz olanlar ise kuru ciltlerde tercih edilmektedir. İçeriklerine göre tonik fiyatları da farklı olabilmektedir.

Tonikler temizleme sonrasında cilt üzerinde kalan artıkları temizler, gözeneklerin havalandırılmasını sağlarlar. Tonik kullanımında gözenekler geçici olarak sıkılaşacağı için dış etkenlerden yüzün etkilenmesine engel olunmaktadır.

Tonik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tonik kullanmadan önce cildin makyajdan tamamen arındırıldığından emin olmalısınız. Tonik ile cildi temizlemeden temizlik yapılmayacağını bilmelisiniz. Toniğin cildinize çok fazla uygulanması asitli bir içerik olduğundan tahrişe sebebiyet verebileceklerdir.

Toniği cildinize uygularken yumuşak hareketlerde ve çok fazla bastırmadan uygulamanız ve kullanımdan sonra bol su ile yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Ciltte kalan tonik ciltten tamamen arındırılmalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.