sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Törpü Kullanımının Doğruluğu Tırnaklarınızı Güçlendirir

Tırnakların sağlıklı ve bakımlı olması ellerin estetiği için önemlidir. Bakımlı eller kişisel bakımın en önemli parçasıdır. Sürekli göz önünde olan ve dikkat çeken ellerin bakımlı ve sağlıklı olması için öncelikli olarak tırnak bakımının doğru ve sürekli yapılması gerekmektedir.

El bakımının kusursuz olması her kadının istediği bir unsurdur. Bakımlı ellerin başlangıcını bakımlı tırnaklar oluşturmaktadır. Tırnakların düzenli olarak doğru tırnak törpüsü ile törpülenmesi onların sağlıklı uzamasını sağlamaktadır.

Törpü doğru kullanılmaz ise, tırnakların kırılmasına, soyulmasına ve yıpranmasına sebep olabileceği için doğru ve bilinçli bir şekilde törpünün kullanılmasına özen gösterilmelidir. Törpünün seçiminde de konusunda uzman kişilerden bilgi alınarak seçim yapılması gerekmektedir.

Törpü Çeşitleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tırnak yüzeyi ve tırnak çevresi için özel olarak üretilmiş törpülerden ana hatlarıyla dört çeşit törpüden bahsedebiliriz.

Metal ya da kağıt törpüler tırnak yüzeyini şekillendirmek için ideal olanlardır. Tırnak üzerinde mevcut ölü tabakanın arındırılmasında veya tırnak yüzeyinde meydana gelebilecek olan çökme alanlarının diğer alanlarla eşitlenmesinde kullanılırlar. Pürüzsüz tırnak yüzeyi düzgün bir oje sürülmesini sağlar.

Küp törpü olarak isimlendirilen tırnak törpüsü ürünleri tırnak yüzeyindeki sararmayı gideren bir yüzeye sahiptir. Diğer yüzeyi ile pürüzler temizlenir ve son olarak da beyaz yüzeyi ile tırnak doğal parlaklığına kavuşturulur.

Doğru Törpüyü Doğru Şekilde Kullanarak Tırnaklarınızı Şekillendirin

Tırnaklara zarar vermeden şekillendirecek hafif pürüzlü yüzeye sahip olan törpüler hassas tırnaklar için idealdir. Yuvarlak şekil verilmek isteniyorsa önce yanlardan ortaya doğru törpüleme yapılmalıdır. Sonrasında sivrilen uç kısım düzeltilmelidir.

Küt tırnak modeli için önce ön kısım düzleştirilir, sonra yanlar öne doğru çok hafif kaydırılarak şekil verme tamamlanır. Törpünün elde ağırlık yapmaması ve esnek yapıda olması tırnak çevresinde rahat hareket edilmesini sağlar.

Özelliklerine göre tırnak törpüsü fiyatları farklılık göstermekle birlikte, genel olarak törpü fiyatları çok fazla fiyatlarda değildir. En uygun ve günlük kullanımda rahatlıkla evde kendinizin kullanabileceği törpü çeşidinde bir taraf ince bir taraf daha sert yapıdadır. Sert yeri ile tırnağın genel şekli verilirken, ince yeriyle kalan kısımlar rötuşlanarak törpüleme işlemi tamamlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.