sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

El Bakımınızda Tırnaklarınızı İhmal Etmeyin

Kişisel bakımın en önemli unsurlarından el bakımında ellerinizin temiz ve hijyenik olması önem arz etmektedir. Unutulmaması gerekir ki el bakımının tamamlayıcısı, bakımlı ve düzgün tırnaklardır.

Tırnak bakımı ve güzelliği için günümüzde çok çeşitli tırnak ürünleri bulunmaktadır. Takma tırnaklar, desenli tırnaklar, tırnak süsleme aparatları, ojeler, oje kurutucular, bu listeyi daha da artırmak mümkündür.

Tırnak süsleme aşamasına geçilmeden önce tırnak bakımının eksiksiz ve bilinçli yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanılacak ürünler düzgün bakımı yapılmamış olan tırnakları yıpratabileceklerdir.

Sağlığınıza Zarar Vermeden Tırnaklarınızı Güzelleştirin

Tırnak bakımında ilk akla gelen manikür işleminin konusunda uzman kişiler tarafından hijyenik malzemelerle yapılıyor olması gerekmektedir. Günümüzde bu durumun bilincinde olanlar klinik ortamında tırnak bakımı ve süslemesi hizmeti veren yerlerde bu işlemleri yaptırmaktadırlar.

Tırnak etinin temizlenmesinde kanama olmamasına ve çok dipten alınmaması konularına özellikle dikkat edilmelidir. Kullanılan kozmetiklerin alerjen olmamasına, kimyasal içermemesine dikkat edilmelidir.

Özellikle protez tırnak kullanan kişilerin, tırnaklar üzerinde uzun süre kalıcı durması için ağır içerikli yapıştırıcı madde kullanılarak yapılan protez tırnakların kullanımından uzak durulması gerekmektedir. Protez tırnak kullanılacak ise protez tırnak fiyatları ve içerikleri hakkında ayrıntılı bir araştırma yapılmalıdır.

Bakımlı Tırnakların Püf Noktaları

Dış görünüşü ne kadar güzel olursa olsun öncelikle tırnağın sağlıklı olması gerekmektedir. Tırnak sağlığında öncelikli olarak kullanılan kozmetiklerin doğal içerikli ve besleyici özellikte olması gerekmektedir.

Tırnaklarınızın cilasını iki günden fazla tırnağınızda bekletmeden, tamamen çıkartıp, vitamin ve besleyici içerikli bakımın yapılmasının ardından birkaç saat havalandırdıktan sonra yeni cilanın sürülmesi gerekmektedir.

Tırnakların kırılma gibi ani sorunlarla karşılaşmaması için tırnaklarınızı çok uzatmayın ve temizliğinde mutlaka tırnak fırçası kullanın. Tırnaklarınızın yapısının yumuşamaması ve zarar görmemesi için suyla veya temizleyicilerle ilgili işlemleri eldivensiz yapmayın. 

Tırnaklarınızı Kontrol Etmeyi Unutmayın

Tırnaklarınızın cilasını çıkardıktan sonra bakımını yaparken tırnak rengini, kırılmaya meyilli olup olmadıklarını, üzerinde soyulma olup olmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Tırnaklarda meydana gelecek olan herhangi bir sağlıksız durum sonucunda elleriniz hatta cildinizde de sorunlar ortaya çıkabilir.

Tırnak yapısında bozulmaya varacak nitelikteki rahatsızlıklara ulaşmadan sürekli gözlem altında tutarak tırnaklarınızın sağlıklı, ellerinizin bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.