sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.
1 2

Stick Deodorantın Diğerlerinden Fakı Nedir?

Stick deodorant, yani diğer adı ile koltuk altı deodorantı. Bakarsanız stick İngilizce de sopa manasına geliyor. Böyle bakınca durum biraz komik oluyor. Ama stick deo deyince koltuk altı deodorantı olduğu anlaşılıyor.

Koltuk altı terlemelerini önlemek veya maskelemek adına birçok üretimi mevcut olan stick deodorantların içlerinde en etkili olanları terlemeyi önleyenleri değil, ter kokularını ortadan kaldıranlarıdır. Terleme vücudun doğal bir sürecidir. Bu sürecin durdurulması farklı rahatsızlıklara neden olabilir.

Örneğin fazla suyu atamayan vücut ödem yapar. Çabuk yaşlanma riski vardır. Ayrıca varis ve selülit gibi bacak sendromlarına da yol açabilir. Görüldüğü üzere terlemek vücut için son derece gereklidir. Ama her şeyde olduğu gibi terlemenin de fazlası zararlıdır.

Stick Deodorantlar Neye Göre Kullanılmalı?

Stick deodorant ürünleri farklı farklı birçok çeşide sahip. Bu nedenle vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu çok iyi bilerek hareket etmenizde fayda var. Örneğin aşırı terleyen biri değilsiniz ama girdiğiniz ortamlardan dolayı ter kokusunu önlemeniz lazım.

Bu durumda bluzunuzda leke yapmayacak ve ter kokusunu giderecek bir deo stick seçmelisiniz. Eğer aşırı terleyen biriyseni daha etkili bir stick deodoranta ihtiyacınız olması olası bir durum.

Bu durumda hem pudralı hem de bir süreliğine ter bezlerinin üzerini örterek onların ter salgılamasını önleyecek bir ürün tercih etmeniz gerekecek. Dikkat edin bu tür ürünlerin etkisi en fazla dört saat.

Stick Deodorant Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stick deodorant fiyatları her koşulda son derece ucuz. Fakat önemli olan içeriğindeki maddeler. Örneğin birçok kimyasal sprey yüzünden doğa zarar görmekte. Bu tür maddelerin içerdikleri alkol vücutta farklı ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilmekte.

Bu durumda hemen bir dermatolog ile görüşmekte fayda var. Bunların dışında alacağınız ürünün vücut yapınıza uygun olmasına dikkat edin. İçeriğini ve son kullanma tarihlerini mutlaka okuyun.

Gıda ürünlerinde olduğu gibi sprey kokuların da son kullanma tarihleri vardır. Bu tarihler geçtiği zaman ürün ne kadar kaliteli olursa olsun oksijenle temasında farklı etkiler yaratabiliyor. Ayrıca bilmediğiniz ürünleri kesinlikle satın almayın. Ucuzluğuna kanıp alacağınız birçok ürün size zarar verebilir.

Stick Deodorant Alternatifleri

Stick deodorant kullanmak istemeyenler için farklı alternatifler de mevcut. Örneğin Roll On koltuk altı losyonları. Cildi hassas olanlar için son derece ideal bir üründür. Sprey deodorantlar da farklı bir alternatiftir. Bunların pudralı, nemlendirici, vitaminli ve alkollü olanları da mevcut.

Bu tür ürünlerin sık sık kullanımları konusunda bir sıkıntı yoktur. Kişi istediği zaman kullanma özgürlüğüne sahiptir. Tüm bunların dışında sadece kıyafet üzerinde kullanılan modeller de mevcut. Yalnız bunların da kıyafet üzerinde leke bırakanları var. Bu yüzden kıyafet için alıyorsanız pudrasız bir tercih yapmalısınız. Bir de kalıcı bir koku bulun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.