sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Baş Belası Selülitlerden Nasıl Kurtulursunuz?

Selülit daha çok kadınlarda görülen bir bacak hastalığıdır. Özellikle üst bacaklarda meydana gelen hastalığın asıl sebebi fazla salgılanan östrojen hormonudur. Bu hormon genellikle otuz yaşın üzerindeki kadınlarda fazla salgılanır.

Hastalığın direkt olarak bacaklarda görülme sebebi ise kilo alıp vermeye bağlı olarak damarların ve damar yollarının genişlemesidir.

Selülitli bölgelerde portakal kabuğu gibi bir görüntü olduğunu artık bilmeyen yok. Bu bölgelerde kan akışı da zayıftır. Bu nedenle selülitli kişinin bol bol yürüyüş yapması ve bacaklarına haftada en az iki kere peeling uygulaması gerekmektedir.

Selülit Kendini Nasıl Belli Eder?

Selülitli bölge başlangıçta belli olmaz fakat parmakla sıkıldığı zaman görüntü ortaya çıkar. Daha sonraki dönemlerde selülit görünümü gittikçe artar ve bacaklarda selülit ile birlikte huzursuz bacak sendromu meydana gelir.

Bunun başlıca sebebi kan akışının yavaşlamasıdır. Bu durumda yapılması gereken sıkılaştırıcı ve selülit giderici kremler kullanmaktır. Bu tür ürünleri uzman tavsiye almadan kullanmayın. Bu tür ürünleri kullanmaya başladığınızda dengeli beslenmeli ve spor yapmalısınız.

Aksi halde kremlerin de pek bir faydasını görmeyeceksiniz. Selülit nedenlerinden bir tanesi de düzensiz karbonhidrat ve yağ tüketimi, yetersiz su tüketimi, dar giysiler, aşırı stres, alkol, topuklu ayakkabı sevdası.

Selülit Kremleri ve Sıkılaştırıcılar Ne İşe Yarar?

Selülit giderici ve sıkılaştırıcı ürünler öncelik olarak kan akışının hızlanmasını sağlar. Bunu yaparken ciltte sıkılaşmayı sağlar. Siz de bu arada karbonhidrat ve yağ tüketimini azaltmalı ve bol su tüketmelisiniz.

Bölgesel selülit tedavisinin farklı yöntemleri de var. Örneğin Mezoterapi, LPG, masaj, AVT, lazer lipoliz, radyofrekans tedavi yöntemi, ozon tedavi yöntemi.

Bu tür yöntemleri denemek istemiyorsanız kendi tedavi yönteminizi yaratın ve uygulayacağınız yöntemin biz uzman tarafından uygulanmasını sağlayın.

Selülit Giderici ve Sıkılaştırıcı Diğer Ürünler

Selüllit giderici ve sıkılaştırıcı onlarca ürün var. Ama selülit tedavisi için yapılacak en iyi yöntem bol bol su içmek ve spor yapmak.

Spor yaparken haftada en az iki kere pilates yaparak ve sıkılaştırıcı ürünler kullanarak vücudunuzun sıkılaşmasını da sağlayabilirsiniz. Böylece hem komple fit bir vücuda kavuşursunuz hem de selülitlerden kurtularak sağlıklı bacaklar elde edersiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.