sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Sağlıklı Bir Cilt ve Sıkı Bir Yüz İçin

Cildimiz ve en çok bakıma ihtiyaç duyan bölgelerimizden olan yüzümüz; yer çekiminin etkisi, günlük hayatın getirdiği stres ve diğer dış etkenler sebebiyle birçok sağlıksız duruma maruz kalmaktadır. Sarkma, sivilcelenme, siyah nokta oluşumu, cilt kuruluğu ve ciltte nem dengesizliği, bunlardan sadece bir kısmıdır. Tüm bu etkiler sonucunda oluşan genişlemiş gözenekler, yüz güzelliğine ve estetik görünüme engel olan bir sorundur. Ayrıca ileriki yaşlarda elastikiyetini kaybeden ciltlerde de bu gözenek problemine rastlanmaktadır.

Yüzümüzdeki gözeneklerin sağlıklı olması, sadece cilt sağlığını değil genel insan sağlığını da etkileyen önemli bir unsurdur. Bu sebeple gözeneklerin sıkılaştırılması, sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır. Yüz sıkılaştırıcılar, bu gibi sorunlarda yardımımıza koşmaktadır.

Yüz Sıkılaştırma Yöntemleri

Geniş gözenekler her cilt tipinde rastlanabilen bir sorun olmakla birlikte, bu sorunla yağlı ciltlere sahip kişilerde daha çok karşılaşılmaktadır. Yüzümüzü sıkılaştırmak için birçok kozmetik ürünü tercih edebileceğimiz gibi, doğal ürünler de kullanabiliriz. Yüz sıkılaştırıcı ürünler evde uygulayabileceğiniz maskeler ya da bakım kürleri olabilir. Hazır satılan ya da evde yapılan doğal ürünleri tercih ederken, cilt tipi ve cildin sahip olduğu özelliklere mutlaka dikkat edilmelidir. Yanlış ürün seçimi yapılmaması için mutlaka cilt tipinizi bilmeniz gerekir.

Yüz Sıkılaştırıcı Ürünler

Yüzümüzün sıkılaştırılabilmesi için hücre yenilenmesini sağlayan protein içeren maskeler kullanılabilir. Ayrıca yer çekiminin ve günlük hayatın olumsuz etkileri sebebiyle genişleyen gözenekler ve sarkan yüzümüz için uyguladığımız ürünleri, aşağıdan yukarıya doğru yumuşak hareketlerle uygulamamız halinde etkisi artacaktır.

Yüz sıkılaştırıcı birçok alternatif bulunmakla birlikte, buhar banyosu; bunların arasında en kolay uygulanabilir ve en etkili olanlarından biridir. Buhar banyosu, gözenekleri kirden arındırarak cildin sıkılaşmasını sağlar. Buhar banyosu, bir kaba konan sıcak suyun buharının yüze nüfuz ettirilmesi şeklinde uygulanır. Ancak açılan gözenekler mutlaka ek bir bakım ürünü ile temizlenmeli ve sıkılaştırmaya hazır hale getirilmelidir. Son aşamada tonik ya da yüz sıkılaştırıcı ürünler kullanarak sıkılaştırma işlemi tamamlanmış olur.

Yüz Sıkılaştırıcı Ürünler Kaç Günde Bir Uygulanmalı?

Uygulamadan hissedilir ve gözle görülür bir sonuç alabilmek için, istikrarlı ve düzenli uygulama gereklidir. Bu gibi maske uygulamaların genel olarak haftada 2 kez yapılması tavsiye edilmektedir. Düzensiz uygulama ile beklenen sonucun alınması mümkün olmayacaktır. Ayrıca bu gibi bakımlar mutlaka dengeli beslenme ve düzenli egzersiz ile desteklenmelidir. Çünkü vücut sağlığı bir bütündür. Sağlıklı ve sıkı bir yüz için, sağlıklı bir vücut gereklidir.

Yüz sıkılaştırıcı fiyatları değişiklik göstermekle birlikte, düzenli cilt bakımı, maskeler ve buhar banyoları tercih edilerek bu maliyet düşürülebilir.

Elbette cilt sıkılaşması, sadece bakım ürünleri ile mümkün olmamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli egzersiz yapma, bol su içme gibi etkenler de ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını etkileyen önemli unsurlardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.