sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Bakımlı Bir Kadın Olmanın İlk Kuralı Saç Bakım Setleri

Bakımlı kadınların her türlü aksesuar ve aletlerinin mevcut olduğunu artık herkes biliyor. Her daim bakımlı ve kuaföre gitmiş gibi görünmek isteyen kadınların her türlü saç seti malzemelerinin bulunduğu da bir gerçek.

Saç seti kadının güzelliğine güzellik kadar. Ayrıca son derece de pratikler. Önce zamandan sonra da yerden tasarruf etmenize yardımcı olurlar. Saç setleri evinizdeki gereksiz birçok saç şekillendirici üründen kurtulmanızı sağlar. Gideceğiniz özel yerlere kendi çabanızla, ekonomik bir şekilde daha kısa sürede hazırlanmanız mümkün olur.

Saç Setlerinin İçerisinde Neler Var?

Saç seti ürünlerinin içerisinde bir saçın ihtiyacı olan her türlü aksesuar mevcut olur. Saç düzleştirici, saç maşası, su dalgalı modelini sağlayacak aparatlar, kalın ve saclı fön fırçası, ince ve saclı saç fırçası, saçların kolay kurumasını sağlayacak fönlü tarak, ince ağızlı fön çekme aparatı saç şekillendirme seti ürünleridir.

Bazı setlerin içerisinde farklı ürünler de mevcut olabilmekte. Örneğin bigudi gibi. Saç şekillendirme setleri dışında saçınıza farklı şekiller sağlayabileceğiniz aksesuar setleri de mevcut. Saçlarınıza fazla zaman ayırdığınızı düşünüyorsanız bir topuz seti ile sıkı bir topuz yapabilirsiniz.

Saç Şekillendirme Seti Nasıl Kullanılır?

Fiyatı  ucuz olan saç şekillendirme setlerinin kullanımları da oldukça kolay. Yapmanız gereken şip şak olsun bitsin derdinden uzaklaşmanız ve ürünleri kullanırken ağır hareket etmeniz. Isının saçınıza geçebilmesi için yavaş hareketler ile saçınıza şekil vermelisiniz.

 Fakat gereğinden fazla yavaş davranmayın ki saçlarınız ısıdan zarar görmesin. Ayrıca ürünleri kullandıktan sonra saçlarınıza nemlendirici bir ürün kullanmayı unutmayın, briyantin veya dax gibi.

 Isının kuruttuğu açlarınızın kendine gelmesi için bu tür küçük numaralar yeterli olmaz ama günü kurtarabilir.

Saç şekillendirme Setleri Saça Zarar Verir mi?

Saç şekillendirme setleri saça ısı ile şekil verdikleri için zarar verir. Kısa vadede saçların yıpranmasına neden olur.

 Bu da saçların koparak dökülmesine ve matlaşmasına neden olur. Yıpranan saçlar çabuk elektriklenir ve verilen şekilde uzun süre kalamazlar. Sönüp dağılırlar.

Bu durumda ya saç spreyi, ya jöle ya da benzeri saç ürünleri kullanmak zorunda kalırsınız. Saçlarınıza iyi bakın ve bu sorunları yaşamayın.

Saçlar Isının Verdiği Zarardan Nasıl Korunur?

Saçları ısının verdiği zarardan korumak için nemlendirmek yeterli. Bunun için bir saç toniği kullanabilirsiniz. Saç toniği ile saçlarınız kısa sürede toparlanacak, daha sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Ayrıca saçlarınıza ısı vermeseniz de bakım yapmanız gerekiyor.

Çünkü saçlar bakım yapılmadığında çok çabuk yıpranır ve dökülür. Uzaması yavaşlar. Bakımlı saçlar hem çabuk şekil alır hem de görüntüsü daha güzel olur. Saç şekillendirme setleri de bir nevi saça bakım yapar. Örneğin fazla yağ ve nemin ısı ile uçmasını sağlar. Ama her şeyde olduğu gibi onlarında fazla kullanımı zararlıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.