sadsad x
asdasd

Serum

Cilde ihtiyacı olan yardımı konsantre bir şekilde veren serumlar belki de anti-aging bakımınızın en önemli adımlarından biri. Yoğun cilt destekleyici özellikleriyle serumların cildinize yapacağı bakımın keyfini çıkarın.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Cilt Bakımında Yüz Serumu Kullanımı

Cildimizi günlük hayatın olumsuz dış etkilerinden korumak adına cilt bakımı büyük önem taşımaktadır. Özellikle güzellik ve estetiğin sembolü olarak kabul edilen yüzümüz, birçok sebepten ötürü cildimizin en çok özen gösterilmesi ve derinlemesine bakım yapılması gereken bölgelerinden biridir. Bu bakım doğal ya da hazır cilt bakım ürünleri ile yapılabileceği gibi; sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve bol su içme gibi aktivitelerle de desteklenmelidir.

Yüz serumu, cilt bakımında faydalanılabilecek önemli cilt bakım ürünlerinden biridir. Serumlar tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Ancak her cilt tipi için farklı içerikteki yüz serumu tercih etmek gerekecektir. Bu sebeple yüz serumu tercihinden önce cilt tipimizi doğru analiz ederek, ona yönelik doğru içerikteki ürünleri tercih etmek faydalı olacaktır.

Yüz Serumunun Faydaları

Yüz serumu ürünleri sivilce, lekelenme gibi birçok cilt problemlerini engellemeye yardımcı olmakla birlikte; yaşlanmayı önleyerek cildin daha canlı ve daha taze olmasına da fayda sağlamaktadır.

Yüz serumu, her yaşta kullanılabilir. Gençlik yıllarının başından itibaren kullanılan yüz serumları elbette cildin daha genç yaşlanması sağlayacağından ötürü daha ileriki yaşlarda kullanılan serumlara göre daha etkili olabilir ancak yine de hiçbir yaş, bir cilt bakım ürünü olarak yüz serumu tercih etmek için geç olarak kabul edilemez.

Yüz serumları cildin her 3 katmanına da ulaşarak birçok farklı cilt bakım ürüne göre daha derinlemesine etki yaratarak cildimizin canlanmasını sağlar.

Yüz Serumunun Uygulanması

Yüz serumunu uygulamadan önce yüzümüzün mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir kimyasal makyaj ürünü ya da dış etkiye maruz kalmış yüzümüze uygulayacağımız yüz serumu, istenen etkiyi göstermeyecektir. Yüzümüzü iyice temizleyip ılık suyla yıkayarak yüz serumu uygulamasına hazır hale getirmeliyiz. Yüz serumu temiz cildimize, masaj yapar gibi nazik hareketlerle uygulamalıyız. Yüzümüzde oluşabilecek olası sarkmaları da engellemek için aşağıdan yukarıya doğru parmak hareketleri ile, yer çekimine karşı gelerek serumun yüzümüze nüfuz etmesini sağlamalıyız. Yaşlanmadan en çabuk etkilenen bölgelerimizden biri olan boyun bölgesini de ihmal etmeyerek serumu oraya da nazik hareketlerle uygulamalıyız. Her bir seansta yaklaşık 3 ila 4 pompa ürün kullanılabilir.

Yüz serumunun uygulanma sıklığı, tercih edilecek ürünün içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ürün etiketi dikkatlice okunmalı ve beklenen sonucu elde etmek için belirtilen sıklıkta uygulama yapılmalıdır.  Yüz serumu sonrası gözle görülür bir değişiklik elde etmek istiyorsak, belirtilen sıklığa sadık kalmalı ve ürünü istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam etmemiz gerekmektedir. Bu gibi bakım ürünlerinde hissedilir etkinin ortaya çıkması zaman alabilir. Ancak yüz serumlarında istikrarlı kullanım sonucunda ortalama 3 ila 4 hafta sonucunda hissedilir etkinin ortaya çıkması beklenmektedir.

Yüz serumu fiyatları markadan markaya ve üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Farklı fiyat alternatifleri için farklı mağazalar ve farklı güvenilir online alışveriş siteleri incelenebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.