sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
1 2

Saç Serumu

Saçlar kadın veya erkek olsun herkesin en değer verdiği aksesuarıdır. Sırf onlar güzel görünsün diye hayat boyu bir sürü zararlı işleme maruz bırakır, onlara kimyasalı saçlarımıza uygularız. Otuz yaşın üzerine geldiğimizde saçlarımız tutam tutam elimizde kalır.

Bazen bu dökülmeler çok daha erken başlar. Bazen de farklı rahatsızlıklar ve hamilelikler saçların dökülüp seyrelmesine neden olur?

Peki, böyle durumlarda ne yapmak gerekir? Saçları bu yıpranmadan kurtarmanın bir yolu yok mu? Dökülen saçların yerine yenisi çıkar mı? Şimdi sizinle bunları paylaşacak, bildiğim bazı yöntem ve bilgileri size aktaracağım.

Saçlarınıza Saç Serumu Uygulayın

Eğer zarar gören sadece saç uçlarınız değilse, aynı sorunları saç derisi ve kıl köklerinde de yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey dermatoloğunuz ile görüşmek. Dermatoloğunuz size bir saç serumu ve vücudunuzun ihtiyacı olan bir takım vitaminleri sağlayacaktır.

Elbette tahmin edersiniz ki, saçların dökülmesi sadece saç derisi ve kıl köklerine bağlı değildir. İnsan vücudunun içeriden aldığı bir takım zararlar, geçirdiği enfeksiyonel durumlar, hamilelik, yeterince beslenmeme ve dengesiz beslenme gibi durumlarda insan vücudu vitamin ve mineral kaybeder.

Vücut bu vitamin ve mineralleri takviye edebilmek için önce saç derisine sonra kemiklere saldırır. Osteoporoz ve aşırı saç dökülmeleri ile gelen baş ağrısı, kendisini gösteren ilk belirtidir.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç serumu kullanırken, daha önce de belirtildiği üzere takviye vitaminler almanız gerekebilir. Bu konuyu doktorunuz ile görüşmelisiniz. Saç serumu genellikle temiz saça uygulanır. Saç derisine uygulanan saç serumu saç diplerine en az yirmi dakika firiksiyonel uygulama ile sağlanır.

Firiksiyon, saç diplerinize tırnakla değil, parmak uçları ile hafif dairesel hareketler uygulayarak masaj yapma tekniğidir. Saç serumu ürünleri saça uygulandıktan sonra bir süre beklemeniz önerilir.

Eğer deformasyon çoksa bekleme süresini uzatabilirsiniz. Uzatma sürelerinin ne kadar olduğunu ilgili uzmana sorun. Ürünler açıldıktan sonra üç ay içinde tüketilmelidir.

Saç Serumu Saç Dökülmesini Durdurur mu?

Saç serumu tek başına saç dökülmesini durdurmaz. Ama saç derisi ve kıl köklerini onarır. Bu sırada saçlarınıza gereken özeni göstermelisiniz. Örneğin saçlarınızı ısı vererek şekillendirmeyin.

Daha çok krem ve nemlendirici çeşitleri ile şekillendirin. Vitaminleriniz alın ve saçlarını üç günde bir yıkayın. Saçınıza uygun saç kremi ve saç bakım yağı kullanın.

Saç Serumları Çok Pahalı mı?

Eskiden bu tür ürünleri satın almak çok zordu. Ama modern tıbbın gelişmesi ile birlikte saç serumu fiyatları da diğer bütün bakım ürünlerinin fiyatları gibi cüzi miktarlara düştü.

Yapmanız gereken sadece ürünü gerektiği gibi kullanmak ve saçlarınıza özen ile bakmak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.