sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
Toplam 115 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Saç Şekillendirmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Hangi kadın sabahın köründe kalkıp kuaföre gider? Gitti diyelim, o saatte açık kuaför bulunur mu? Kuaföre gitmek, saçlarınıza en küçük bir fön çektirmek insanın hiç yoksa bir saati demek. Oysa bu sorunu bir kaç küçük aletle halletmek mümkün.

Örneğin saç şekillendirici... Bu tür malzemeler adeta sihirli gibi istediğiniz saç modelini sizin de kabiliyetiniz ile elinize verir. Özellikle çalışan bayanların çok önemsediği saçlarını en kısa zamanda, en güzel şekilde yapabilmelerinin ilk yolu bu.

Tabi daha başka yollar da mevcut. Saç şekillendirmek için saçlarınızın temiz olması gerekiyor. Aksi halde yağlanmış saçlar yağlı ve ağır olduğu için çabuk sönecektir.

Saç Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Saç şekillendirici ürünlerin birçok modeli mevcut. Saçınızı hangi model yapacaksanız, saç şekillendiricinizi ona göre seçmelisiniz. Örneğin saçlarını düzleştirmek istiyorsanız, saç düzleştiricisi kullanın. Ama dikkat edin.Bu ürünün kaliteli olanını kullanmalısınız. Çünkü saç düzleştiriciler saçınızın tüm nemini alır ve geriye kupkuru çıtır çıtır kırılan saçlar size kalır. O halde bu tür ürünlerin kurutmadan düzleştirenlerinden satın almalısınız. Saçlarınızı önce tarayın ve orta kalınlıkta tutamlar halinde ayırın. Sonra düzleştiriciyi yavaş yavaş çekin. Harika bukleler içinde tutamları sarıp 10-15 saniye sonra bırakın.

Saç Şekillendirme Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirici ürünlerin ucuzu pahalı ayrımı çok yanlış bir tabirdir. Bir kadının güzelliğinin en büyük simgesi olan saçlarına bakım yapmasının fiyatı yoktur.

Saçların güzelliğini ve sağlığını korumak için kaliteli ürün kullanmak vardır. Tüm saç şekillendirici ürünler ısı ile çalışır. Saçı şekillendirmek için fön makinesinden daha yüksek bir ısı yayar. Bu ısıya maruz kalan saçlar yıpranır ve koparak dökülmeler başlar.

Bu nedenle bu tür ürünleri kullandıktan sonra saçlarınızı nemlendirici bir ürünle en azından akşam yatarken rahatlatmanızda fayda var.

Saç Şekillendiriciler Saçlarınızı Yıprattıysa Ne Yapmalısınız?

Saç şekillendirici ürünler saçlarınızı yıprattıysa, saçlarınızın uçları çatallaşır ve koparak dökülmeler başlar. Bu nedenle ilk yapmanız gereken saçlarınızın kırık uçlarını kestirmenizdir.

Eğer kestirmek istemiyorsanız saç bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Saç diplerinize ise saç bakım yağlarından kullanarak destek verebilirsiniz.

Bu ürünler hem saçlarınızın uzamasını çabuklaştırır hem de saç diplerinizi onarır. Saçlarınızı her gün yıkamayın. İki günde bir tek şampuan yaparak saçlarınızı yıkayın. Nemlendirici saç maskelerini mutlaka kulanın.

Saçlarınız Şekle Girmiyor mu?

Saçlarınız şekle girmiyorsa eksik olan saçlarınızın yeterince temiz olmayışıdır. Ya da fazla elektriklenen bir saç tipiniz var. Bu durumda yapmanız gereken biraz toprağa basmak.

Vücudunuzun elektriğini toprağa verin saçlarınız daha kolay şekle girer. Yaptığınız şeklin kalıcılığını gün boyu korumasını istiyorsanız yapmanız gereken bir saç bakım spreyi satın almak. Bu şekilde saçınız daha uzun süreli dayanacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.