sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6 7
Toplam 140 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 7

Saç Şampuanı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Saçlarımızın hem güzel görünmesi için hem de saç ve saçlı derimizin hatta tüm vücudumuzun sağlığı için saç şampuanı kullanırken doğru şampuanın seçilmesi oldukça önemlidir.

Normal saçlar İçin

Bu saç tipi saçlı deride sebum oranının normal seviyede olduğu adından da anlaşılacağı gibi normal olan saç tipleridir. Kullanılacak olan saç bakım ürünleri ve saç şampuanı saçlı derideki nem ve yağ oranını dengelemelidir. Saçınızı yıkadıktan 24 saat geçtiyse ve saçlarınızda yağlanma olmuyorsa saç tipiniz normal olup normal saçlar için hazırlanmış şampuanlar kullanılmalıdır.

Yağlı Saçlar İçin

Saçlı deride sebum oranının yüksek olduğu saç tipidir. Kullanılması gereken saç şampuanı ürünleri ürünü saçtaki sebumun dengesini sağlamalı ve yağ oranını düşürmelidir. Ayrıca bu şampuanlar saçtaki elektriklenmeyi de önler. Saç şampuanı seçerken bu ibare yağlı saçlar için uygun olduğu anlamına da gelmektedir. Ayrıca yağlı saç tipine sahip kişiler kremsiz şampuanları tercih etmelidirler.Kuru, yıpranmış, Boyalı Saçlar

Bu saç tipi adından da anlaşılacağı gibi fiziksel ve dış faktörlere maruz kalmış yıpranmış, kuru ve boyalı saçlardır. Bu saç tipine sahip olan kişiler saç onarıcı özelliği olan saç şampuanlarını tercih etmelidirler. Böylelikle nem dengesini yitiren saçlarda nem oranı yeniden dengelenmiş olur. 

Zayıf ve Yıpranmış Saçlar

Sağlığı kaybedilmiş olan saç tipidir. Kremli ve onarıcı ve bakım yapan şampuanların tercihi edilmelidir. Ayrıca şampuandan başka bakım ürünleri seçerken de protein içeren saç maskeleri ve kremlerinin kullanılması gerekir. Bu da saçta eski canlılığı ve parlaklığı geri kazandırılır.

Saç Şampuan İle Nasıl Yıkanmalıdır?

Piyasada satılan çok çeşide sahip şampuanlardan yukarıda anlattığımız saç tipinize uygun saç şampuanınızı seçtikten sonra saçlarınızı şu adımlarla yıkamanızı tavsiye ederiz.

  • Şampuanı kuru saçınıza dökün ve daha sonra bol su ile köpürmesini sağlayın. Saçlarınızı yıkarken kullandığınız saç şampuanı ürünüyle sert yıkamayın, masaj yapar gibi yavaşça yumuşak hareketlerle saçınızı yıkayın. Daha sonra şampuanınızı saçınıza iyice yedirip köpürttükten sonra bol suyla iyice durulayın.
  • Saçınıza saç kremi uygulayacaksanız saçınıza uygulayın. Fakat burada iki noktaya dikkat etmeniz gereklidir. Birincisi kremin miktarı ve saç diplerine uygulanmamasıdır.
  • Saç kremini saç uçlarınıza uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve bol su ile durulayın.
  • En son olarak da saçın durulanmasının ardından saçlarınıza soğuk su dökün. Çünkü soğuk su saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırır.

Saç şampuanı fiyatlarından de bahsedecek olursak şampuanların ücretleri kalitesine ve içerdiği maddelere göre değişmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.