sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 54 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Saç Maskesi Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Saç maskesi; hazırlanış bakımından ticari ve evde hazırlanma olarak ikiye ayrılır. Saç maskesini isterseniz kozmetiklerde ticari olarak satılanlardan kullanın. İsterseniz de doğal ürünlerle kendiniz evinizde hazırlayarak kullanın. Saç maskesi nasıl olursa olsun saçın nem oranını dengeli şekilde sağlamak, saça parlaklık kazandırmak ve saçtaki kırıklıkları yok etmek ve kırıkların oluşumunu önlemek için kullanılır.

Kozmetik dükkanlarında satılan saç maskelerinin geneli saçları nemlendirir. Diğerleri de saça oran olarak çok parlaklık verir ve saç boyasından yıpranmış saçlar için, saçı besler. Saç maskeleri her gün kullanılmamalıdır. Her gün kullanıldığında da saça zarar verir bu nedenle saç maskeleri haftada 1-2 kez saça uygulanmalıdır.

 Saç Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Saç maskesi ürünlerinin iki çeşidi bulunmaktadır. Çeşitleri ticari olarak hazırlanıp satılan ve evde yapılarak kullanılan maskelerdir. Ticari saç maskeleri adından da anlaşılacağı gibi online kozmetik mağazalarında ve büyük marketlerde satılmaktadır.

Saç Maskeleri Saça Nasıl Uygulanır?

Saç maskeleri saça daha iyi bakım yapabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususlardan en önemlisi de sıcak ortamlarda saça uygulanmasıdır. Bunun nedeni de saç maskesi sıcak ortamlarda saça daha çok nüfuz etmektedir. Bunda en ideal olan şey havluyla nemi alınan saça ince demetler halinde sürülerek yedirilmesidir. 

Sonra saçın fön ile ısıtılması ve alüminyum bir folyoyla başın sarılması,  üstüne de ısıtılmış bir havlunun dolanmasıdır. Daha sonra saça sürülen maske en az yarım saat saçta bekletilmelidir. Etkili olan bir başka yöntem de saç maskesinin buharlı bir ortamda uygulanmasıdır. (Yine aynı şekilde saç havlu ile sarılır) 

Saç maskesi fiyatlarına da bakacak olursak her ürünün ücreti günümüzde kalitesine göre değişmektedir. Genellikle kalitesi yüksek olan ve az oranda kimyasal içerip daha çok doğal ürün içeren ürünlerin fiyatları yüksek olmaktadır. Bu bakılırken ürünün içerikleri araştırılmalıdır.

Saç maskesi seçerken de öncelikle kendi saç yapınıza uygun ve pH değeri 5.5 olan güvenilir ürünleri tercih etmeye dikkat edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.