sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 97 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Saç Kremi Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Bilgiler Burada 

Başta bayanlar olmak üzere erkekler de saçlarının sertlikten arınması ve parlak bir görünüme kavuşması için saça saç kremi uygulanır. Banyo sonrasında saçların kırılmamasını, parlak ve kolay şekil alması için saçta kullanılır.

Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

Saç kremleri banyo esnasında ve banyodan sonra uygulananlar olarak ikiye ayrılır. Bazı saç kremleri banyo sırasında son durulamadan önce uygulanırken bazıları da banyo bittikten sonra saçların kolaylıkla taranması ve saçların kolay şekil alması için kullanılmaktadır. Banyo sonrasında saça uygulanan saç kremlerine durulanmayan saç kremi denir.

Peki Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Uygulanır?

İşte yanıtı…

Bu çeşit saç kremleri banyo sonrası uygulanır. Başınızı ön tarafa doğru eğin. Saç kremini iki elinize eşit miktarda dökün. Daha sonra bu kremi iki elinizle saçlarınızın arasına doğru saç diplerinize değmeyecek şekilde uygulayın.

Durulanan saç kremi ürünleri kullanımı şu şekilde olmalıdır. Banyo esnasında saçlarınızı son durulama suyunu dökmeden önce saç kremini elinize dökün. İki elinizle öne doğru eğdiğiniz saçlarınızın diplerine değmeyecek şekilde yedirin. Daha sonrası saçlarınızı durulayın.

Saç Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Herkesin de bildiği gibi tüm sektördeki ürünlerde olduğu gibi kozmetik saç sektöründe de her marka saç kremi ürünleri alınmaz. Burada sizler için marka vermeyi şu an uygun bulmuyoruz. Fakat seçtiğiniz saç kremi ürünlerinin iyi ve kaliteli bir marka olmasına özen gösterin. 

Günümüzde kalitesiz birçok ürünün içeriğinde ağır kimyasal maddeler kullanılmakta olup bu kimyasal ürünler saça uygulandığında her defasında zarar vermektedir. Hatta kısa sürede saçlarınız mahvolabilir. Saç dökülmesine sebebiyet verebilir. 

Sonrası saçı tekrar eski haline çevirmek saçı toparlamak zor olabilir. Kısacası mümkün olduğu kadar iyi ve kaliteli bir markaya sahip saç kremi kullanılmalıdır. Hatta maddi gücünüz varsa bitkisel saç kremi alıp kullanmanız daha mantıklı olacaktır. 

Saç Kremi Ne İşe Yarar? 

  • Saç kremi, saçlarınızın yumuşak bir hal almasına sertliğinin ortadan kaybolmasına, saçların beslenmesini sağlamak ve saç tellerinin kırılmasını önlemek için uygulanır.
  • Saç kremi saç uçlarına uygulanması için üretilmektedir. Bundan dolayı saç kremleri saç uçlarına uygulanmalıdır.
  • Saç diplerine uygulanmamalıdır. Saç diplerine uygulandığında saç köklerine zarar vererek hızlıca dökülmelerine sebep olur.
  • Saç kremleri kullanılmasının ardından saçları temizleme gibi bir işlem yapılma zorunluluğu yoktur. Bundan dolayı saçlarınızın temizlenmesi için kesinlikle kullanılması önerilmez.
  • Saç kremleri sıklıkla kullanılmamalıdır. Kullanıldığında saçlarınızın hızlı yağlanmasına neden olur. Özellikle de ince ve seyrek saçları daha da hızlı yağlandırır.
  • Saç kremi çok fazla ve her banyo sonrası kullanılmamalıdır.

 Son olarak saç kremi fiyatlarından bahsedecek olursak her bütçeye uygun olarak saç kremleri piyasada satışı bulunmaktadır. Fakat dediğimiz gibi saçınıza zarar gelmemesi için kaliteli markalar tercih edilmelidir. Bu da fiyat olarak artmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.