sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılmalıdır? Saç Köpüğü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçların gün boyunca düzgün ve bakımlı durmasını sağlamak için pek çok kişi saç şekillendirici ürünler kullanmaktadır. Kadınlar için saç bakımı çok daha önemli bir yere sahip olduğundan dolayı erkeklere oranla kadınlar saç bakım ürünlerini daha fazla kullanmaktadır.

Saç kremi, saç jölesi ve saç köpüğü gibi pek çok saç şekillendirici ürün bulunmaktadır. Ancak saç köpüğü saç şekillendirici ürünler arasında doğallığa en yakın görüntüyü veren üründür. 

Saçı hacimli yapan saç köpüğü saçlara parlak ve canlı bir görüntü kazandırmaktadır. Saçların uzun süre şekilli kalmasına yardımcı olan saç köpüğünün kullanımı oldukça basit olması dolayısıyla birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir.

Saç Köpüğü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç köpüğü kullanırken saç tipinin önemi büyüktür. Bu nedenle dalgalı saçlara sahip kişiler saç köpüğü kullanmadan önce saçlarını yıkamalıdır. Bu sayede hacimli saçlar elde etmeleri daha kolaydır. Dalgalı saçlara sahip kişiler saçlarını yıkadıktan sonra taramalı ve havluyla kurulamalıdır. Ardından başını öne eğerek saçların ucundan yukarı doğru köpük sürmelidir. Daha sonra vigo veya saç kurutma makinesiyle saçınızı kurutabilirsiniz.

Düz saçlara sahip kişilerin köpük kullanması önerilmemektedir.  Düz saçlara sahip kişiler dalgalı saçlar yapmak isterse saç köpüğü kullanmalıdır. Maşa ile saç köpüğü kullanımında maşa yapıldıktan sonra köpük sürülmesine dikkat edilmelidir.

Maşadan önce saçlarınıza saç köpüğü uygulamanız halinde saçlarınız kuruyacak ve yıpranacaktır. Saç köpüğü ürünlerini kullanarak bakımlı ve doğal görünen şekillendirilmiş saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Köpüğü Çeşitleri

Saçları gün boyunca istediğiniz gibi şekillendirebilmek için saç köpüğü en çok kullanılan saç bakım ürünleri arasındadır. Saç köpüğünün farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sert, normal ve hafif şekilde çeşitleri olan saç köpüğünün saç tipine uygun olarak kullanılması gerekmektedir.

Saçlarda ağırlık ve sertlik hissetmek istemeyen kişilerin normal saç köpüğü kullanması gerekir. Ancak yumuşak saç köpüklerinin saç şeklini uzun süre koruyamayacağı unutulmamalıdır.

Sert saç köpükleri saçta sertleşme gibi etkiler meydana getireceğinden dolayı öncelikle saç tipinizi belirlemeli ve saçınıza uygun saç köpüğü kullanmalısınız. Saç köpüğü fiyatları seçilen saç köpüğü markasına göre farklılıklar gösterebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.