sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Saç Jölesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saça olağan halinden farklı şekiller verebilmek için kullanılan saç bakım ürünlerinden biri de saç jölesidir. Dış görünüşün tamamlayıcı unsurlarından biri olan saç jölesini kullanarak bakımlı ve şekillendirilmiş saçlara sahip olabilirsiniz.

En eski kozmetik ürünlerinden biri olan saç jölesi hem kolay kullanılması hem de diğer saç şekillendirici ürünlere göre uygun fiyatlı olması nedeniyle çok tercih edilen ürünlerdendir. Saç jölesi kullanan kişilerin saçları kısa süre içerisinde bozulmama özelliğine sahip olup uzun süre jölenin etkisiyle verilen şekille kalmaktadır.

Saç jölesi, saça verilen şeklin düzgün bir şekilde uzun süre kalmasını sağlayan bir kozmetik ürünüdür. Yağlık, parlak ve yapışkan bir madde olan saç jölesinin içerisinde şerbetçi otu, ökse otu, mayıs papatyası, ısırgan otu, bin yaprak otu ve rezene bulunmaktadır.

Rezene kaşıntı giderici bir etki yaratmaktadır. Isırgan otu deri onarıcı ve yağ dengeleyici olarak jölenin içerisinde yer alırken cildi onaran mayıs papatyası da jölenin temel maddeleri arasındadır.

Saç Jölesinin Özellikleri Nelerdir?

Saç jölesi saçlara şekil veren ve anlık görünüm kazandıran saç bakım ürünleri arasında önemli bir yere sahiptir. Saç jölesinin en önemli özelliği saçı nemlendirme ve dış etkenlere karşı koruma özelliğidir.

Saç elektriklenmelerinin önüne geçen saç jölesi saçtan kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Islak, yumuşak ve kuru saç jölesi çeşitlerinden birini kullanarak saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Saç jölesi çeşitlerini seçerken saçınızın yapısına uygun jöleler tercih etmeniz gerekmektedir. Saçları kurutmayan saç jölesi ürünleri ile bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Jölesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç jölesi kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmemesi halinde saçlarınızda jöle hoş olmayan bir etkiye sebep olabilir. Saç jölesi kullanılırken saçlarınızın kuru olduğundan emin olmalısınız.

Saç jölesini az miktarda kullanmaya özen göstermeli ve hafif dokunuşlar yaparak saç jölesini saçınıza uygulamalısınız.  Uzun saça sahip kişiler saç uçlarından dibe doğru jöleyi uygulamalı ve jöleyi sürdükten sonra hemen şekil vermelidir. Saç jölesi fiyatları genelde oldukça uygun olup markalara göre farklılıklar gösterebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.