sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Saç Bakım Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saçları bakımlı, canlı, parlak ve sağlıklı bir duruma kavuşturmak için saç bakım yağları sık sık kullanılmaktadır. Saç bakım yağı saçın türüne, saç problemlerine ve saçta meydana gelmesini istediğiniz etkiye göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir.

Saç bakım yağlarından beklenilen olumlu etkiyi alabilmek için uzun süreli ve düzenli bir kullanım gerekmektedir. Saça canlılık ve parlaklık veren saç bakım yağları saçları kökten uca güçlendirerek güzel bir görünüm yaratmaktadır.

Saç bakım yağları saçlara dışarıdan destek olmaya yarayan ürünlerdir. Saçlar gün içerisinde çevresel etmenler, kullanılan saç şekillendiriciler ve ürünler nedeniyle doğal yapısını kaybetmektedir. Saçların tekrar sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak için saç bakım yağı mutlaka kullanılmalıdır.

Saç Bakım Yağları Nasıl Kullanılmalıdır?

Saç bakım yağları düzenli olarak kullanıldığında saçlarda onarıcı ve besleyici bir etki yaratmaktadır. Saç bakım yağlarının hepsinin farklı uygulama biçimi bulunmaktadır. Ancak saç bakım yağı alırken saç tipinize göre almaya dikkat etmelisiniz.

Saç bakım yağlarının en önemlileri argan yağı, zeytin yağı ve badem yağıdır. Saç bakım yağlarını uygularken öncelikle saç diplerine uygulamanız gerekmektedir. Saç diplerinden başlamak suretiyle masaj yapılır ve yağ saçlara iyice yedirilir.

Saçınızla birlikte saç diplerinizi de besleme özelliğine sahip olan saç bakım yağı ürünlerini saçınıza yedirmek için aparatlar kullanabilirsiniz. İnce uçlu taraklar sayesinde yağı saçın her teline yedirme fırsatına sahip olabilirsiniz. Saç bakım yağını saça tamamen yedirin ve hava ile temasını ortadan kaldırın. Bone takarak saçınızın sürülen yağın tamamını emmesini sağlayabilirsiniz.

Saç bakım yağının 30 Dakika saçınızda bekletilmesi yeterlidir. Yaz aylarında deniz ve havuz suyu saçları yıpratmaktadır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında saç bakım ürünleri kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Saç Bakım Yağı Fiyatları

Argan yağı, zeytin yağı ve badem yağı özlü bakım yağları piyasada çok satılmaya başladı. Saç bakım yağı fiyatları farklılıklar göstermektedir.

Ancak herkes saç tipine uygun bakım yağlarını almaya özen göstermelidir. Doğru ve saç tipine uygun seçilen saç bakım yağının düzenli kullanılması halinde saçlar kısa bir süre içerisinde sağlıklı görünüme kavuşacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.