sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Yüz Bakımında Sabun Mu Kimyasal Bakım Ürünleri Mi?

Cildimiz günlük hayatın koşturmacası içinde birçok dış etkiye maruz kalmaktadır. Bakıma ihtiyacı olan cildimizin en hassas bölgesi olan yüzümüz de, bu dış etkilerden en çok etkilenen bölgelerden biridir.

Kir, toz ve stres kaynaklı tüm bu dış etkenler yüzümüzdeki gözenekleri kapatmakta; cildin nefes almasını engellemekte, kan dolaşımını olumsuz etkilemekte ve cildimizin nem dengesini bozmaktadır. Sağlıklı bir cilt için doğru yüz bakımının yapılıyor olması büyük önem taşımaktadır.

Doğal sabunlar yüzümüzdeki sivilcelenme, siyah nokta, sarkma, ve kırışıklık gibi sorunları engellemeye yardımcıdır. Ayrıca doğal sabunların cilt parlatma, yumuşatma, nemlendirme, canlandırma, yenileme, besleme, aydınlatma gibi faydaları da vardır. Ayrıca doğal sabun kullanımı, stresi azaltarak rahatlamaya da yardımcı olmaktadır.

Yüz bakımı için temizleyici, arındırıcı ve canlandırıcı birçok kimyasal ve doğal bakım ürünü bulunmakla birlikte; özellikle kimyasal içerikli bakım ürünlerinin birçoğu, doğal ve katkı maddesiz yüz sabunları kadar etkili sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır. Bu aşamada da doğal sabunlar en zararsız cilt bakım ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt bakım uzmanlarının büyük çoğunluğu da doğal sabunların en etkili yüz bakım ürünleri olduğu yönünde görüş bildirmektedir.

Ayrıca yüz sabunu fiyatları, diğer birçok yüz bakım ürününe göre çok daha uygundur.

Doğal Sabunlar Nerede Bulunur?

Doğal sabunlar eczanelerde, doğal ürünler satan mağazalarda ve bazı internet sitelerinde bulunabilmektedir. Ayrıca bazı bilindik ve ünlü markalar da yüz sabunu satışı yapmaktadır. Ancak sabun alırken satın aldığımız yerin güvenilirliği ve sabunun gerçekten doğal olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. Ayrıca sabun seçiminde mutlaka cilt tipindeki farklılıklar da göz önünde bulundurulmalıdır. Kuru, yağlı ve karma ciltler için uygun içerikteki yüz sabunu ürünleri seçilmelidir.

En Faydalı Yüz Sabunları Nelerdir?

Vişne sabunu, çam sabunu, yeşil elma sabunu, aloe vera sabunu, zeytinyağı sabunu, ısırgan otu sabunu; yüz bakımında kullanılmakta olan doğal sabunlardan bazılarıdır. Ancak sabun seçimi yapılmadan önce, hangi sabunun hangi cilt tipi için faydalı olduğu mutlaka araştırılmalıdır. Ayrıca bazı sabunlar peeling etkisi yaparken, bazıları sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olabilir. Bazı sabunlar cildi nemlendirirken, bazıları yağlı ciltler için kullanılıyor olabilir. Bu sebeple sabunu kullanmadan önce içeriği ile ilgili araştırma yapılmalıdır.

Doğal Sabunların Yüze Uygulanması Nasıl Olmalıdır?

Yüzümüzü sabunla temizlemeden önce, varsa yüzümüzdeki makyaj ılık suyla temizlenmelidir. Sonrasında hafif ıslaklık kalan yüz, köpürtülerek cilde uygulanmalıdır. Uygulama esnasında göz çevresi ve dudak çevresi gibi hassas bölgelere dikkat edilmeli ve sabunun direkt gözle temasından kaçınılmalıdır. Sabunun cilde uygulanması masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle olmalıdır. Son olarak yüzdeki sabun köpüğü, yine yumuşak hareketlerle ve ılık suyla yüzden temizlenmelidir.

Sabunların cilde herhangi bilinen bir zararı olmadığından ötürü, günlük temizlikte kullanılabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.