sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Bebeklerin Hassas Cildine Yumuşak Dokunuş

Özellikle pişik oluşmaya başladığında acil kurtarıcı olarak kullanılan bebek pudrası onların hassas ciltlerine zarar vermeden sorunlu bölgenin nemini kurutmakta, uzun süre nemlenmesine de engel olmaktadır.

Pudra kullanımının ardından ıslaklık ve nem düzeyi azalan ciltte meydana gelen kızarıklıklar, acı ve kaşıntı da kısa sürede ortadan kalkacaktır. Dolayısıyla bebeklerin hassas cildine ilk ve acil müdahalede pudra kullanımı tercih edilmektedir.

Bebeklerin Cilt Bakımında Özenli Olun

Hassas ve kolayca tahriş olabilen bebek cildinin bakımında çok daha özenli olunması gerekliliği unutulmamalıdır. Cildiyle temas eden tüm ürünlerin antibakteriyel ve antialerjik olması, kimyasal ve alkol içermemesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bebeğin ihtiyaçlarına göre doğru ürünü doğru şekilde kullanarak onun huzursuz olmasının önüne geçmiş olursunuz. Örneğin pişiklerde krem kullanımını tercih ediyorsanız kortizonsuz olanlarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Bebek cildine hassas bir şekilde uygulanan ve zararlı maddeler içermeyen bebek pudrası fiyatları daha uygun ve kullanımı daha kolaydır. Bebek pudrasını kullandığınız andan etkisini göstermeye başlayacaktır.

Bebek Pudrası Çeşitleri ve Kullanımı

Bebeklerin pişik olduklarında kullanım alanı olan bebek pudrası ürünleri, kullanılan paketlemesinden içeriğindeki etken maddelere kadar farklı çeşitlerde satışı bulunan bir üründür.

Bebek pudrasının hassas bebek cildine bile zarar vermediğinin bilincinde olan yetişkinler de pudrayı amacının dışında kullanım alanları geliştirmişlerdir. Yetişkinlerin de pişikten kaynaklı cilt tahrişlerinde pudra kullandıkları bilinmektedir.

Bebek pudrası içeriğindeki nemi alma özelliği ile özellikle yaz aylarında makyaj yapılmadan terlemeyi önlemek amacıyla makyaj altına uygulanabilmektedir. Yıllardır hayatımızda yeri olan ve bebekler dışında da kendine çok farklı kullanım alanları bulmuş olan bebek pudrası, cilde dost bir kurtarıcıdır.

Bebek Pudrasının İçeriği

Kurutucu, nemi ortadan kaldırıcı ve dolayısıyla ferahlatıcı özelliği bulunan bebek pudrasının yıllardır etken maddesi talk pudrasından oluşmaktaydı. Yapılan bazı araştırmalarda, talk pudrasının solunum yollarına ulaşması sonucunda istenmeyen rahatsızlıklara yol açtığı yönündedir.

Uçucu ve havaya karışma özelliği bulunan pudranın solunum yollarına ulaşması hem ebeveyn hem de bebek için çok kolaydır. Talk pudrası yerine günümüzde mısır nişastası ana maddesi olan pudralar bulunmaktadır. Genel kullanımda talk pudrası ile aynı olumlu iyileştirici özelliklere sahiptir ve güvenle kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.