sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
163,90 TL
147,50 TL
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
1 2

Pudra İle Makyajınızı Tamamlayın

Pudra günümüzde olduğu gibi geçmiş zamanlarda da kadınların yüzlerine kullandıkları ve güzellik unsuru katan bir makyaj malzemesidir. Pudra, yapılan makyajın tamamlayıcısı son dokunuş olarak tanımlanabilir.

Pudra uygulaması ile pudranın özelliğine göre cildimizde farklı etkiler yaratabiliriz. Cilde mat görünüm pudra ile sağlanabilir, cilde parlak görünüm sağlanabilir, fondötenin sabitlenmesi ve yapay görünümü ortadan kaldırılabilir.

Pudra Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pudra uygulamadan önce hangi pudra ile nasıl bir etkinin ortaya çıkacağı bilinmelidir. Mat ya da parlak etki yaratmak için farklı pudra ürünleri bulunmaktadır. Pudra seçiminde yaratacağı görünümün yanında ten rengine uyumlu olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Pudra kullanımından sonra yüz renginin vücut renginden çok açık ya da çok daha koyu olması yapay bir görünüme yol açacaktır. Pudra yüze uygulanırken kesinlikle büyük bir fırçayla ve küçük, hafif dokunuşlarla uygulanmalıdır.

Pudranın yüze sürülmesi kalın bir tabaka ve yapay bir görünüme yol açacaktır. Pudra fondöten üstüne uygulanıyorsa, sürülerek uygulanması fondöten tabakasına zarar verecek ve makyajda istenmeyen sonuçlara yol açabilecektir.

Pudra Nasıl Seçilmelidir?

Pudralar çok farklı özelliklerde ve dolayısıyla çok çeşitli olarak piyasada bulunmaktadır. Makyajı yaptıktan sonra son noktayı koyan pudra ile farklı efektler oluşturabilirsiniz. Her pudranın özelliğine ve içeriğine göre pudra fiyatları da farklılık göstermektedir.

Kozmetik ürünlerin genel olarak pahalı ürünler olduğunu düşünürsek doğru ürünün seçilmesi oldukça önemlidir. Yanlış bir satın alma sonucunda o ürünün kullanılması mümkün olmayacaktır.

Ten rengi, cilt yapısı gibi unsurlara dikkat edildikten sonra hangi etkinin istendiği bilinmelidir. Kapatıcı özellikte, matlık verici özellikte ya da ışıltı veren pudralardan istenilen seçim yapıldıktan sonra doğru uygulama ile pudra kullanımı gerçekleştirilebilir.

Pudra Çeşidine Göre Doğru Uygulama

Genel olarak iki çeşit pudra uygulaması ve yönteminden bahsedilebilir. İlki makyaj sonrasında cilde mat bir görünüm vermek amacıyla kalın ve büyük bir fırça yardımıyla pudranın uygulanması gerekmektedir.

Kapatıcı özellikteki fondöten pudra uygulamasında, sünger yardımıyla pudranın cilde sürülmesi gerekmektedir. Burada fırça kullanımı uygun olmaz. Sürme dışındaki bir yöntem nedeniyle dalgalı bir görünüm ortaya çıkabilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.