sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Ağız Sağlığı İçin Protez Dişlerinize Özel Bakım Uygulayın

Ağız ve diş sağlığının genel vücut sağlığı üzerinde etkili olduğunun bilincinde olarak ağız ve diş bakımının ihmal edilmemesi gerekliliği bir gerçektir. Kendi dişlerimizde bu bakımı yaptığımız gibi protez dişlerde de sağlıklı bir ağız ve vücut sağlığı için bakım ve temizliğe özellikle önem verilmelidir.

Sabit ya da hareketli olması fark etmeyen protez diş bakımı için özen gösterilmez ise protezler üzerinde ve çevresinde de bakteriler üreyebilir. Önce ağız sağlığı ve devamında genel vücut sağlığı üzerinde olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilirler.

Şikayetiniz olmasa bile protez dişiniz var ise en az altı ayda bir doktor kontrolüne gitmeniz önerilmektedir. Sabit ya da hareketli protezlerin hepsinde geçerli olan bu öneri ile protezlerden kaynaklı herhangi bir sağlık sorunu yaşamanızın önüne geçilecektir.

Protez Diş Bakımı Uygulamaları

Protez dişlerin bakımında sabit ya da hareketli olmasına göre farklı uygulamalar bulunmamakla birlikte, sabit protez var ise, kişi kendi dişlerinde olduğu gibi günde iki kez fırçalama yapmalı ve diş ipi kullanarak protezin tamamına ulaşacak bir temizliği her gün yapmalıdır.

Protez dişler için özel olarak üretilmiş olan protez diş bakımı ürünleri kullanılarak temizlik tercih edilmelidir. Kimyasal içerikli, yıpratıcı, protezin cilasına zarar verici ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Protez dişler hareketli ise gece yatmadan mutlaka çıkarılmalıdır. Protezler fırçalanırken protezler için özel olarak üretilmiş olan yumuşak kıllı fırçalar ile temizlik yapılması gerekmektedir.

Protez Dişler Özenli Bakım İsterler

Protez dişlerin özel bakım istemesinin nedeni herhangi bir deterjanla temizleme yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Evlerimizde bulunan temizleyicilerin protezlerde kullanılması protezin cilasının zarar görmesine yol açacaktır.

Protezlere uygun, onlara zarar vermeyecek protez diş bakımı fiyatları bakımından çok fazla bütçeye zarar verebilecek yükseklikte değildir. Kolaylıkla ulaşılabilecek ürünlerdir. Bu ürünlerde kullanılan temizleyici etken maddeleri protezi kimyasal yoldan temizlerken vücut sağlığına da zarar verebilecek unsurlar içermemektedir.

Protez dişlerin düzenli bakımı yapılıyor ve herhangi bir sorun bulunmuyorsa bile en az altı ayda bir doktor kontrolüne gidilerek protezlerin durumu kontrol ettirilmelidir. Aynı zamanda ağız sağlığında oluşabilecek bir sorun varsa önlem alınması mümkün olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.