sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Pişikten Korunma ve Tedavi Yöntemleri

Pişik genel olarak özellikle sıcakta tenin birbirine değdiği alanlarda cildin kızarması, kaşınması ve tahriş olması olarak açıklanabilir.

Bebeklerde sık görüldüğünden dolayı onlara özgü bir rahatsızlık gibi görünse de kadın erkek her yaşta ve herkeste pişik oluşumu görülebilir.

Deride kırmızılık, acı ve yanma hissi, kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren pişik, pişik önleyici ile kolayca tedavi edilen bir deri hastalığı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bebeklerde Pişik Rahatsızlığı Neden Sıklıkla Görülür?

Bebeklerin günlük rutinlerinde yer alan işlemlerin olması gereken zamanda ve olması gereken şekilde yapılmaması, hassas cilt yapısına sahip bebeklerde hemen pişik oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Bezin sık değiştirilmemesi, kimyasal içerikli ıslak mendil kullanımı, uzun süreli ishal, alerji yapan ek gıdalar, cildin yeterince havalandırılmaması, banyoda sabun kullanımı, mantar rahatsızlığının olması, aşırı sıcak hava gibi etmenlerin hepsi kısa sürede pişik oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle bebeklerde günlük rutinde dikkatli davranılarak pişik oluşumun önüne geçilmesi mümkündür. Ancak oluşan pişiğin yine de geçmemesi durumunda pişik önleyici ürünleri kullanmak önerilmektedir.

Pişik Tedavisi Süreci

Bebeklerdeki pişik tedavisinde bahsedilen tüm unsurlardan olabileceği düşüncesi ile hepsi gözden geçirilmelidir. Islak mendil değiştirilmeli, bez markası değiştirilmeli, gün içinde cilt daha fazla havalandırılmalı, alerjen olabilecek gıdalardan uzak durmak için özen gösterilmelidir.

Tüm yapılanlara rağmen ciltteki kızarıklık devam ediyorsa daha fazla tahrişe yol açmadan pişik önleyicilere başvurulmalıdır. Pişik tedavisine özel olarak üretilmiş olan pişik önleyici fiyatları çok fazla olmamakla birlikte içeriğinde kortizon olanların bebeklerde kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

Pişik Olmadan Önleminizi Alın

Pişik oluşumu çok kısa sürede gerçekleşebilen ve huzursuzluk ve rahatsızlık hissiyle yaşam kalitesini hemen düşürebilen bir rahatsızlıktır. Pişik oluşumuna sebep olabilecek unsurların daha pişik oluşmadan ortadan kaldırılmasına çalışmak en doğru olanıdır.

Yetişkinlerde tedavi süreci çok daha hızlı olmakla birlikte, altı bezli olan, cildi hava almayan ve sürekli nemli olamaya müsait olan bebeklerde pişik oluşumunun önüne geçmek için çok daha özenli olunmalıdır. Hızlı bir tedavi sürecine girilmezse ciddi cilt rahatsızlıklarının meydana gelebileceği unutulmamalıdır. Bebek ve yetişkinlerde güvenle kullanılabilecek pişik önleyici kremleri Glorika'dan uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.