sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Saçınızda Kalıcı Kıvırcık Görünüm

Kadınlar saçlarında değişiklik yaparak çoğu zaman kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Pek çok kadının morali bozuk olduğunda kendini daha iyi hissetmek için kuaföre giderler. Bilimsel olarak bir açıklaması bulunmamakla birlikte saçta yapılan değişikliğin kişiyi daha iyi hissettirdiği bir gerçektir.

Kalıcı ve farklı bir görünüm için perma ideal bir yöntemdir. Boya, kesim gibi değişiklikler permaya göre daha geçici yöntemlerdir. Perma ise altı ay kadar saçınızı kıvırcık, dalgalı formda tutan uzun süreli bir değişikliktir.

Perma Saça Zarar Veriri Mi?

Saça uygulanan kimyasal her türlü işlemin saçı yıprattığı bir gerçektir. Ancak gelişen teknoloji saç şekillendirme sektöründe de kendini göstermiştir. Boya, cila, röfle, perma, ışıltı gibi işlemler için eskiden kullanılan kimyasalların yerine doğal içerikli ürünler kullanılmaya başlanmıştır.

Saçlara zarar vermekten ziyade artık saçı besleyen, koruyan ürünler ile saçlarda değişiklikler yapılmaktadır. Kimyasal içermeyen ve hatta saçı besleyen perma losyonu ürünleri de yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

Saça doğru bir şekilde doğru sürede uygulanan perma losyonu ile saçınıza zarar vermeden uzun süreli kalıcı kıvırcık görünüme kavuşabilirsiniz. İlk 2-3 ay kıvırcık görünümünü koruyan saç ilerleyen birkaç içinde su dalgası görünümünde olacaktır. Bu süreç 6 aya kadar ulaşabilmektedir.

Perma Hangi Tür Saçlara Nasıl Uygulanır?

Perma, her tür saça yapılabilen bir işlemdir. Saça zarar vermeyen içerikli perma losyonu ile boyalı saçlara dahi perma yapılması mümkündür. Saçlar uzadıkça yeni gelen kısım düz olacaktır. Bunun için diplere özel perma uygulaması da mevcuttur.

Saç, perma yapılmadan önce yıkanmalıdır. Saçın kütikülleri aralanacak ve perma losyonu tellerdeki tabakaların içine daha kolay ulaşarak lifleri gevşetebilecektir. Gevşeyen lifler, sarılmış formun şeklini alacaktır.

Perma Çeşitlerine Göre Uygulamalar

Perma çeşitlerinin uygulamalarında temel aynı, kullanılan malzeme farklıdır. Dip perma, dalgalı perma, spiral perma, yoğun perma gibi isimlerle çeşitlenen permalarda saç yıkanır, losyon sürülür, uygun malzemeler ile saç sarılır ve 8- 10 dakika beklenir.

Perma çok pahalı bir işlem olmamakla birlikte kullanılan perma losyonu fiyatları perma fiyatları arasında farklılığa sebep olmaktadır. Doğal içerikli ürünler, kimyasallardan biraz daha fazla fiyatlarda bulunmaktadırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.