sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
17,00 TL
11,92 TL
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Peeling Nedir?

Peeling, kelime anlamı olarak; cildimizdeki ölü derilerin temizlenmesi ve bu tabakanın altındaki canlı ve sağlıklı cildin ortaya çıkarılması anlamına gelmektedir. Cildimiz, vücudumuzu dış etkenlerden koruyan bir koruma mekanizması, bir bariyer olarak düşünülebilir.

Bu sebeple gün içerisinde birçok dış etkiye maruz kalmaktadır. Bu etkiler kir, toz ve daha birçok dış madde olarak tanımlanabilir. Tüm bu dış etkenler yüzümüz üzerinde toplanarak cildin hava almasını engeller. Kir ve tozdan kapanan gözenekler sebebiyle cilt nefessiz kalır, kan dolaşımı olumsuz etkilenir ve nem dengesi bozulur. Yüz peeling’i dış etkilere maruz kalan yüzümüzün temizlenmesini ve altındaki sağlıklı cildin ortaya çıkmasını sağlar.

Peeling Nasıl Uygulanır?

Peeling ana itibariyle ölü derilerden arınmak anlamına gelse de, yüzümüz için farklı amaçlara yönelik olarak da peeling uygulaması yapabiliriz. Bu amaçlar siyah noktaları temizlemek ve cildi canlandırmaktır. Yüz peeling ürünleri aynı zamanda ciltteki leke, yara, çil ve birçok farklı cilt sorununu da ortadan kaldırabilir.

Yüz peeling fiyatları tercih edilecek ürünün markasına ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Yüze peeling uygulanması için hazır ürünler tercih edilebileceği gibi, evde kendi hazırladığınız doğal ürünleri de kullanabilirsiniz.

Peeling uygulamasına başlanmadan bir süre önce, yüzümüz uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Temizlenmemiş ve arındırılmamış yüze uygulanacak olan herhangi bir bakım ya da tedavi yöntemi, tam olarak başarıya ulaşmayacaktır.

Peeling, cildimizin her bölgesi için faydalı bir bakım yöntemi olmakla birlikte; yüzümüz cildimizin en hassas ve özene en çok ihtiyaç duyan bölgesi olduğu için, doğru cilde doğru içerik ve yöntemde peeling uygulaması yapılması çok önemlidir. Yüz peeling ürünü hazırlanırken ya da hazır bir ürün satın alınırken; kuru, yağlı ya da karma cilt sahiplerinin cilt tiplerine uygun peeling ürünü seçiminde bulunmaları gerekmektedir.

Cildimiz peeling’e hazırlandıktan ve arındırıldıktan sonra, ürünün masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle yüze nüfuz etmesi sağlanmalıdır. İçinde küçük partiküller olan peeling ürünü, cildin üst kısmındaki ölü derileri temizleyecektir.

Peeling ürünü cilde yeterince nüfuz ettikten sonra yüzümüz ılık suyla temizlenmelidir. Peeling uygulama sıklığı üründen ürüne farklılık göstermekle birlikte, genel olarak haftada 1 ya da 2 kez uygulanması önerilmektedir.

Evde Yüz Peelingi Yapmak Ne Kadar Doğru?

Evde yapılacak yüz peeling ürünleri ile ilgili birçok farklı tarife ulaşmak mümkündür. Ürün seçiminde mutlaka profesyonel bir görüş almak gereklidir. Aksi halde yapılabilecek yanlış ürün seçimi, faydadan çok zarara sebep olabilir.

Bu açıdan bakıldığında, cilt analizinizi yaptırmadan, evdeki doğal malzemeler ile peeling ve maskeler hazırlamanız cildinizi çok daha kötü hale getirebilir. Laboratuvar ortamında hazırlanan peeling ürünleri ise çeşitli doğal içeriklerin etken maddeleri ile güçlendirilmiş, cildinizde alerji oluşturmayacağı laboratuvar ortamında onaylanmış güvenilir ürünler olması daha doğru olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.