sadsad x
asdasd

Koku bir insanda en çok akılda kalan şeylerden biridir. Peki her an herkesin aklında taptaze bir kokuyla kalmak, bu kokuyu duyanlara kendinizi hatırlatmak nasıl olurdu?  Kullanabileceğiniz en kaliteli parfüm markalarını Glorika sizin için bir araya getirdi. Size seçmesi kaldı!

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 52 53 54
Toplam 1073 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 52 53 54

Kişisel Bakımınızı Parfümle Tamamlayın

Kişiliğimizi yansıtan, kıyafetlerimiz tamamlayan, bakımımızı tamamlayan parfümün tarihçesi Mezopotamya ve Mısır medeniyetlerine kadar ulaşmaktadır. Üzerinde çok fazla konuşulan parfüm, ruh eşini bulmaya, karşı cinsi etkilemeye kadar pek çok özelliği yüklenmiş durumdadır.

Aynı parfüm bile farklı kişilerde farklı koku hissi vermektedir. Tenden tene değişiklik gösteren moleküllerden kişinin tenine uygun olanını bulması çok da kolay bir iş değildir. Birinde bir kokuyu beğenip gidip aynısını aldığınızda aynı kokuyu duyamayabilirsiniz.

Parfümün Notaları Arasında Geçiş

Parfümde nota, kokuların katmanları olarak da adlandırılabilir. Parfüm notaları üç katmandan oluşmaktadır. İlk nota, en uçucu olan ama parfüm sıkıldığı andan ortaya çıkan kokudur. İlk izlenimde kokunun size uygun olup olmadığını anlamanızı sağlarlar.

İlerleyen 20 dakika ve 1 saat içerisinde orta nota molekülleri açığa çıkmaktadır. Üst notalara göre daha kalıcıdırlar ve parfümün esas kokusunu bünyesinde barındıran moleküllerdir.

En son ortaya çıkan alt notalar ise parfümün kalıcılığına göre ortaya çıkan esas koku molekülleridir. Alt notalar ile orta notaların kokuları benzer olmakla birlikte alt notaların varlığının asıl amacı parfümün kalıcılığını ortaya koymaktır.

Farklı özelliklerdeki ve farklı kalıcılıktaki parfüm fiyatları da farklılık göstermektedir. Alt notaların varlığının uzun süreli olması, yani parfümün kalıcılığı daha çok o parfümün kaliteli olmasının bir göstergesidir.

Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu zaman yüksek fiyatlar verilerek alınan parfümlerde doğru seçim oldukça önemlidir. Kişiliğinizin ve yaşam şeklinizin göstergesi olan parfümlerin doğru seçilmesi kadar doğru zamanda kullanımı da önemlidir.

Parfümü uzaktan sıkmanız gerekmektedir. Mümkünse ileriye sıkıp içinden geçerek molekülleri eşit olarak vücudunuzda yer almasını sağlayabilirsiniz. Koku moleküllerinin en etkili şekilde açığa çıkması için, vücudun şakaklar, göğüs arası ve kol içlerine sıkılması önerilmektedir.

Parfümlerin ışıktan ve ısıdan uzak olarak karanlık ve kapalı bir yerde muhafaza edilmesi ile parfüm ürünleri kullanım ömrü uzatılabilecektir. Mümkünse buzdolabında bile saklanabilirler. Sıcak ve ışık koku moleküllerinin ömrünü kısaltacak etmenlerdir.

Sabah ve gündüz kullanımına özel daha fresh kokuları tercih etmelisiniz. Akşam ve gece saatlerinde daha ağır olarak adlandırılan baharatlı kokular ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

En çok aranan Parfüm Markaları;

Tom Ford ParfümNarciso Rodriguez ParfümDiesel ParfümChanel Parfüm, Elizabeth ArdenCartier ParfümOne Million, Hermes ParfümCreed ParfümBoss ParfümArmani ParfümJean Paul ParfümEstee Lauder Parfüm.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.