sadsad x
asdasd

Nemlendirici

Erken yaşlardan itibaren cildi desteklemenin hiç değişmeyen adımı nemlendiriciler. Susuz kalan bir cilt kırışıkları daha fazla belli ederken yenilenmeyi de yavaşlatıyor. İster makyaj altına ister uykudan önce kırışıklık karşıtı bir nemlendirici güzelliğinizin temel ihtiyaçlarından.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 66 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Yüz Nemlendiricilerinin Faydaları

Yüz bakımını doğru bir şekilde yapmak için en önemli ürünlerin başında yüz nemlendiricileri gelmektedir. Yüz bakımı yapılırken nemlendirici kullanmanın asıl amacı cildi yumuşatmak ve nemli kalmasını sağlamaktır.

Kurumuş cilt hem sağlığını kaybetmekte hem de yaşlanma süreci hızlanmaktadır. Günlük cilt bakımı yapılırken nemlendiriciler kullanmalı ve cildinizin sağlığını ve esnekliğini uzun yıllar koruma fırsatına sahip olmalısınız.

Yüz bakımının düzenli bir şekilde yapılmaması halinde hızlı bir yaşlanma sürecine girebilirsiniz. Nemlendiriciler yüzün esnekliğini arttırarak sağlıklı bir cilde kavuşmanıza zemin hazırlar.

Yüz Nemlendiricileri Nasıl Kullanılır?

Yüz bakımının temel bileşenlerinden biri olan nemlendiricilerin yaşlanmayı geciktirici özellikleri sayesinde genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Nemlendiricileri yüzünüze uygulamadan önce cildin temiz olması gerekmektedir. Bu nedenle önce yüzünüze tonik uygulamalı ve yüzünüzü derinlemesine temizlemeliniz. Ardından kuru cilde nemlendirici uygulayarak pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüz nemlendirici ürünlerini doğru seçmek ve doğru bir şekilde uygulamak çok önemlidir. Cilt yapısına uygun olmayan yüz nemlendiricileri kırışıklıklar, ince çizgiler, esneklik kaybı ve ciltte kuruluk gibi sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle kişiler cilt tipine uygun nemlendirici ürünlerini tercih etmelidir.

Kuru, yağlı, kama veya hassas cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirledikten sonra cildinize uygun nemlendirici ürünün seçilmesi gerekmektedir.

Doğru Yüz Nemlendiriciler Tercih Edilmeli

Cilt tipine göre nemlendirici ürünleri kullanmak cildin bakımı ve sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Yağlı cilde sahip olan kişilerin nemlendiriciye ihtiyaçları daha azdır. Yağlı cilde sahip olan kişilerde soyulma veya pullanma gibi durumlarla karşı karşıya kalınması halinde nemlendiriciler kullanılabilir. Bu aşamada salisilik asit ya da benzoil içeren yüz nemlendiricileri kullanılabilir.

Kuru ciltler mat ve solgun bir görünüme sahip olup nemlendiricilerin en çok kullanılması gereken cilt tipidir.  Kuru ciltlerde krem bazlı yüz nemlendiricileri kullanmak oldukça etkilidir. Ultra nemlendirici madde içeren ürünler kuru ciltlere uyum sağlar.

Karma ciltlerde cilt dengeleyici nemlendirici losyonlar, hassas ciltlerde is papatya, aloe vera ya da E vitamini  içeren nemlendirici ürünler kullanılmalıdır. Nemlendirici fiyatları seçilen ürünün özellikleri, markası ve miktarına göre farklılıklar göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.