sadsad x
asdasd

Maske

Yoğun formüllü ve nokta atışı etkili bakım maskeleriyle cildinizi şımartın. Haftada birkaç kez uygulayacağınız yenileyici ve destekleyici özellikli cilt maskeleri teninize hızla nüfuz ederek daha genç ve enerjik görünmenizi sağlayacak.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.
1 2

Yüz Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildimizin en fazla bakıma ihtiyacı olan bölgelerinden biri yüzümüzdür. Her yaştan kadın ve erkeğin hem sağlık hem de güzellik açısından yüz bakımını ihmal etmemesi gerekmektedir. Yüz bakımında kullanılabilecek ürünler ve maskeler, cilt tiplerine göre üretilmektedir. Bu ürünler hazır olarak satın alınabilir ya da evde doğal malzemeler kullanılarak hazırlanabilir. Yüz bakım ürünleri genellikle bitkisel içeriğe sahiptir. Uygun yüz bakım ürünü seçiminde de doğala en yakın ürünlerin seçilmesi, bakım ve tedavinin etkisini arttıracaktır. 

Yüz bakım ürünü olarak kullanılan önemli ürünlerden biri yüz maskeleridir. Yüz maskesi hem bakım ve koruma, hem de tedavi amaçlı olarak kullanılabilir. Yüz maskeleri ayrıca mevsim ve hava değişiklikleri sebebiyle kuruyan ve nem dengesini kaybeden ciltlere de yardıma koşar. Bu maskeler cilt temizleme, nemlendirme, besleme, arındırma, yenileme, sıkılaştırma, uyarma gibi amaçlara yönelik olarak tercih edilebilir. Yüze maske uygulanması, cildin gözeneklerini açacak; nem oranını dengeleyecek, kan dolaşımını hızlandıracak ve cildin nefes alarak daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Evde Yüz Maskesi Yapımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz maskesi fiyatları üründen ürüne ve markadan markaya farklılık göstermektedir. Bu sebeple evde maske yapımı da bazı kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Yüz maskesi olarak hazır ürünler yerine evde yapılacak bir maske tercih edilecek olması halinde, hazırlanacak ürünün içeriğine son derece dikkat edilmelidir. Yanlış malzeme seçimi cilde fayda yerine zarar verebileceğinden ötürü, kullanılacak malzemeler cilde etkileri ve birbirleri ile etkileşimleri detaylıca araştırılmalıdır.

Ayrıca yüz maskesi seçiminde, cilt tipimize uygun içerikteki ürünlerin tercih edilmesi de önemlidir. Doğru amaca hizmet eden ürünler, yüz maskesinden alacağımız verimi arttıracaktır. Yağlı ciltler için tercih edilmesi gereken maske türü olarak kil maskesi önerilirken, kuru ciltler için maske tercihinin nemlendirici maskelerden yana olması daha faydalı olacaktır. Karma ciltler ise kuru ve yağlı bölgelere ayrı maskeler kullanmalıdır.

Yüz Maskesi Nasıl Uygulanmalıdır?

Cildimizin sağlıklı ve estetik açıdan güzel olabilmesi için doğru yüz bakım ürün seçimi büyük önem arz ettiği gibi, bu ürünlerin yüzümüze doğru şekilde uygulanması da önemli bir konudur. Yanlış uygulamalar cilde, özellikle de yüze zarar verebileceğinden ötürü bu konuya dikkat edilmelidir. Yüz maskesinden ne kadar verim alınacağı, maskenin uygulanma şekli ve süresi ile de doğrudan ilişki halindedir.

Yüz maske ürünleri uygulamasının ilk adımı cildin temizlenmesidir. Maske, mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Bunun sebebi temiz cildin tüm dış etkilerden arındırılarak gözeneklerinin açılarak yüz maskesinin etkisinin arttıracak olmasıdır.

Temiz ve yıkanmış cilde uygulanacak maskenin ciltte kalma süresi, maskenin içeriğine göre değişiklik göstermekle birlikte; genel uygulamada ürünün yüzde kalma süresi 15 ila 30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Ancak özellikle hazır satın alınacak maskelerde, ürünün yüzde kalması gereken süre bilgisi; ürün ambalajından belirtildiği şekilde belirlenmeli ve bu süre aşılmamalıdır.

Uygulama süresi tamamlandığında, yüz maskesi ciltten masaj yaparak yumuşak hareketlerle temizlenmelidir.

Uygulama sıklığı, hazır alınan ürünlerde önerildiği gibi belirlenmelidir. Evde yapılacak yüz maskesi ürünlerinde ise normal ve kuru ciltler için haftada 1, yağlı ciltler için haftada 2 uygulama önerilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.