sadsad x
asdasd

Maskara

Spor, yağmur ya da sıcak havalar… Sebebi ne olursa olsun dağılmış maskaralar hepimizin kabusu. Bunu yaşamamak ise waterproof maskaralardan geçiyor.  En iyi waterproof maskara markaları Glorika'da.  Seçim size kaldı!

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Maskara (Rimel) Nedir? Nasıl Sürülür?

Maskara ya da diğer adıyla rimel önemli makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Gözleri belirgin hale getirmek ve makyajı ön plana çıkarmak için kullanılan Maskara (rimel) derin, çekici ve hoş bakışlara sahip olmayı sağlamaktadır. 

Güzel ve doğru bir biçimde uygulanacak olan göz makyajı çok güzel bir etki yaratırken doğru bir şekle uygulanmayan göz makyajının yarattığı etki oldukça kötüdür. Bu nedenle öncelikle maskaranın ne olduğunu bilmek ve nasıl sürüldüğünü öğrenmek gerekmektedir. 

Maskara sürerken defalarca üstünden geçmek yerine sade ve hoş bir biçimde sürülmelidir. Çok katmanlı olarak sürülen maskaralar topak topak bir hale geldiğinden dolayı hoş olmayan bir etki yaratmaktadır.

Maskara (Rimel) Nasıl Sürülür?

Maskara uygulamasını doğru yapmak göz alıcı bakışlara sahip olmanızı sağlar. Bu nedenle maskara uygulamasında doğru teknikler kullanılmalıdır. Maskaranın sürekli şişeye sokulup çıkarılması kötü bir sonuç ortaya çıkaracağında çok fazla şişeye sokup çıkarmamaya özen gösterilmelidir.

Maskaralar havayla etkileşim haline girdiğinde çabuk bozulma eğilimine sahiptir. Bu nedenle maskaraları doğru bir şekilde muhafaza etmek gerekmektedir.  Maskara uygulaması yaparken kirpiklerin ucuna uygulamak doğru değildir. Tüm kirpiği maskaranın etkisi altına alabilmek için diplerden başlanmalı ve uca doğru sürmelisiniz. Bu şekilde maskara uygulaması yapan kişiler dolgun ve hoş görünen bir makyaja sahip olacaktır.

Maskara (rimel) ürünleri kirpikleri sertleştirdiğinden dolayı temiz ve yumuşak kirpiklere rimel uygulaması yapılmalıdır. Aksi takdirde kırılma ve dökülme gibi istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Maskara uygulaması yaparken gözlerinize ve göz çevrenize bulaşmamasına dikkat etmelisiniz. Maskaraların göz çevresine bulaşması halinde temizlenmesi ve kötü görünümün ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Maskara ( Rimel) Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyajın vazgeçilmez unsurlarından biri olan maskara gözlere kattığı görünüm ve etkiyle büyüleyici bir özelliğe sahiptir. Maskara alırken kaliteli markaların ürünlerinin tercih edilmesi önemlidir.

Kirpiklerinizin yapısına uygun alınan maskaralar kirpiklerinizde doğru bir etki yaratacak ve göz alıcı bir makyaj yapma imkanı sunacaktır. Maskara (rimel) fiyatları seçilen ürünü markasına, kalitesine, maskaranın fırçasına ve özelliklerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. İstediğiniz maskara çeşitlerini Glorika'dan inceleyebilir ve dilerseniz kredi kartı ile kapıda ödeme imkanından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.