sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj süngerleri gözyaşı biçiminde olan köşesi bulunmayan ve farklı renkleriyle satışa sunulan makyaj malzemesi ürünlerindendir. Lateks olmayan ve köpüksü bir madde kullanılarak üretilen makyaj süngeri içeriğindeki özel malzemesi sayesinde en az makyaj malzemesi ürününü kullanarak güzel bir makyaj yapma imkanı sunmaktadır.

Özel dokusu sayesinde içerisinde su tutma özelliği bulunan makyaj süngerleri fondöten, pudra ve kapatıcı gibi makyaj ürünlerini uygulama özelliğine sahiptir. İçerisine makyaj malzemesini hapsetmeyen makyaj süngeri tüm cilde uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Pratik bir uygulama imkanı sunan makyaj süngeri ergonomik bir yapıya sahiptir. Doğru makyaj süngerinin seçilmesiyle makyaj yaparken sürekli fırça değiştirmeye gerek kalmadan güzel bir makyaj yapmanıza imkan sunulmaktadır.

Makyaj Süngerinin Özellikleri

Makyaj süngeri ürünleri farklı renk ve özelliklerde satışa sunulmaktadır. Ancak en çok karşımıza çıkan makyaj süngerlerinin başında pembe renkli ve ten makyajında kullanılanlarıdır.

Beyaz renkli olan makyaj süngerleri nemlendirici krem ve cildi temizleye köpük uygulamalarında sık sık kullanılmaktadır. Siyah renkli makyaj süngerleri ise genellikle profesyonel makyaj uygulamalarında kullanılan ve bronzlaştırıcı özelliğe sahip olan ürünleri uygulamak için kullanılan süngerlerdir.

Göz yaşı biçiminde olan ve boyutları oldukça küçük olan makyaj süngerleri  kapatıcı, kontür, aydınlatıcı ve akne izlerini kapatmak için kullanılan ürünlerdir.

Makyaj Süngerlerini Etkili Bir Şekilde Kullanma Yolları

Makyajın vazgeçilmez ürünlerinden biri olan makyaj süngerlerini etkili bir şekilde kullanabilmek için öncelikle makyaj süngerini ıslatmak gerekmektedir. Islatılan makyaj süngerini sıkmalı ve içerisinde bulunan suyu çıkarmalısınız.

Makyaj süngeri kullanırken uygulanan bu yöntem sayesinde sıvı, toz ve stick malzemeleri rahatlıkla kullanmanıza katkı sağlamaktadır.  Makyaj yaparken süngeri yüzünüzde yuvarlamanız mümkündür. Nazik dokunuşlar sayesinde makyaj malzemelerini rahatlıkla uygulama fırsatına sahip olabilirsiniz. Ayrıca makyaj süngerlerini tıpkı makyaj fırçaları gibi uygulamanız halinde çizgi çizgi bir görüntü meydana gelebilmektedir.

Makyaj süngeri fiyatları farklılıklar göstermektedir. Makyaj süngerinin özellikleri, markası ve kullanım şeklinde göre fiyatlarda farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kapatıcı, aydınlatıcı ve fondöten uygulamalarında sık sık kullanılan makyaj süngerleri kadınlar için önemli bir yere sahiptir. Kaliteli makyaj süngerlerini Glorika'dan uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.