sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 20 21 22
Toplam 431 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 20 21 22

Yüz Şekline Uygun Makyaj Yapımı

Aşağıda sizler için kendi yüz şeklinize uygun olan doğru makyajın nasıl yapılması gerektiği konusunda kısa bilgiler aktaracağız.

Oval Yüz Şekli İçin

İdeal bir yüz şekli olup yanakların geniş çenenin ince olduğu bir yüz şeklidir. Oval yüzlü kişilerin yüzlerinde düzeltme gerektiren bir makyaja ihtiyaçları yoktur. Yalnızca oval yüz şekli için makyaj yapımı yapılırken köşeli çizgilerin yapılmaması gerekir. Yapılan çizgiler yuvarlakça uygulanmalıdır.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin

Yuvarlak göz makyajının yapımında yüzün dış kısmına müdahale edilme oranı yüksektir. Bu müdahale ile çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilir. Bu işlemler yapılırken 2 ton bir koyu biri açık tam olacak şekilde fondötenle uygulanır.

Diğer yandan cilde sürülen fondötenin yumuşatılması için uygulanacak olan bölgelere gölgelendirme yapılır. Kulak başlangıcından alnın iki tarafına kadar olan bölgeye gölgelendirme işlemi uygulanır.

Çene bölgesine ise kafesli gölge yöntemi uygulanır. Ardından kulaktan başlayacak şekilde yanak Çukurunda burun kısmına kadar koyu bir gölge uygulanmalıdır. Bu işlemde elmacık kemikleri belirgin hale getirilir. Allık kullanımı ise elmacık kemiğinden yanak çukuruna başlayacak şekilde üçgen şekilde sürülür. Bu şekil yüzlerde rujun tonu belirgin olmalıdır ve gözler ise çekik boyanmalıdır.

Yüz tipine uygun makyaj yapmak isteyenlerin, yüz makyaj ürünlerinin seçimine de özen göstermeleri gerekmektedir.

Kare Yüz Şekli İçin

Kare yüzler de yüzün yumuşak görünmesini sağlamak için yüzün orta kısmına dikkat edilmelidir ve bu bölgelere canlı tonlarda makyaj uygulaması yapılmalıdır. İlk olarak yüz rengini uygun olan fondöten tonu seçilmelidir. Yapılacak olan gölge ise saç cebinden şakaklara kadar uygulanmalıdır.

Alt bölümde de kulağın üst bölümünden çeneye kadar inen görüntü uygulanır kare yüz şekli makyaj yapımı için gözün dış kısmına aydınlatıcı sürülmelidir. Dudak canlı tonlardaki rujlarla boyanmalıdır.

Uzun Yüz Şekli İçin

Uzun tipinde canlı ve derin bir ifade şekli yüze katılmalıdır. Bu işlem yüzdeki düz şekli yok edip oval hali göstermek içindir. Yüz alın çene bölgelerine gölgeleme uygulanır doğru bir gölgeleme yaparken ten rengine uyan fondötenler kullanılmalıdır.

Bu yüz şeklinde yapılacak olan makyaj alın ve çeneye 1-2 ton kapalı fondöten uygulanmalıdır. Allık ise Elmacık kemikten başlanarak yatay şeklinde kulağa doğru sürülmelidir. Kaş gözler dudaklar yatay bir şekilde boyanmalıdır.

Düz Yüz Şekli İçin

Düz yüz şeklinde alan dar biçimde olup çene kısmı ise geniştir bu nedenden dolayı alın bölgesine açık renk fondöten uygulaması yapılmalıdır ve göz kenarlarındaki şakaklarda asla unutulmamalıdır. Çeneyi geride göstermek için koyu renkli gölgelendirme uygulaması yapılmalıdır. Allık ise elmacık kemiğine yuvarlak dairesel hareketlerle sürülmelidir.

Ters Üçgen Yüz İçin

Alnın geniş olması nedeniyle fondöten 1-2 ton koyu kullanılmalıdır. Bu yüz şekline yapıla makyajda çene kemikleri belirgin hale getirilmelidir. Yüz makyaj ürünleri fiyatları, markaya

göre değişiklik göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.