sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 15 16 17
11,85 TL
5,92 TL
Toplam 324 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 15 16 17

 Doğru Kişisel Bakım İle Kendinizi Baştan Yaratın 

Kişisel bakım denildiğinde akla ilk gelen insanların cildine uygun olarak bakım yapılmasıdır. Kişisel bakım tam anlamıyla bireysel olarak yapılan bakımları kapsamamaktadır. Kişisel bakım vücudun tamamında uygulanabilir tüyoları kapsamaktadır. Kirpikler, saçlar, kaşlar, tırnaklar, burun ve kulak, ağız ve dişler, ayaklar ve ellerde uygulanabilen kişisel bakım tüyoları baştan aşağıya kadar bakım gerektiren konular arasındadır. Kişisel bakım uygulamaları hassas şekilde yapılmalıdır. Saçları her gün düzenli olarak yıkamak ve masaj yaparak bol su ile durulamak doğru saç bakım uygulamaları arasında bulunmaktadır. 

Saç Bakımı Ve Kaş Kirpik Uygulamaları Nasıl Olmalıdır? 

Her saç kendi doğal yağ dokusuna ihtiyaç duymaktadır. Her gün yıkamak saçların bazen doğal yağ dengesinin bozulmasına, saç derisinde kepeklenmelere ve dökülmelere de neden olabilmektedir. Saçlar en az iki gün arayla yıkandığında seyrelmeler görülme riski de azalacaktır. Saç kremleri saçların derisinden itibaren değil de saç boylarına kadar uygulanmalıdır. Saçlarda kalabilen şampuan ve saç kremi kalıntıları saç dökülme sorununun başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Kaş ve kirpiklerin gür olması için ikişer hafta ara ile şekil verme işlemi gerçekleşmelidir. 

El Ve Ayak Temizliği Nasıl Olmalıdır? 

Uygulamalar doğal yağlar ile desteklenmelidir. Kaşların da saçlar gibi taranması gerekli olduğundan günde iki kez taranmaları da kişisel bakım uzmanları tarafından önerilmektedir. İki hafta ile tırnakların törpülenmesi üç haftada bir kez de kesilmeli tırnak bakımının vazgeçilmez unsurları arasında olmaktadır. Kişisel bakım ürünleri en çok satılanlar arasında bulunmaktadır. Kişisel bakım malzemeleri her alanda uygulanabilir özelliktedir. El tırnaklarının düz şekilde, ayak tırnaklarının ise oval şekilde kesilmesi önerilmektedir. Tırnak bakımında dikkat edilmesi gereken nokta ise aile içinde herkesin kendine ait tırnak makasının ve törpüsünün bulunması gerektiğidir. 

Kulak Ve Burun Bakımı Nasıl Gerçekleşmelidir? 

Kulak çubuklarının ucu pamuktan yapılmış olsa bile kulak zarının delinmesi gibi olumsuz sonuçları doğurabilmektedir. Kulak zarı yırtılmaları ve delinmeleri olmaması için kulak çubuklarının kullanılmaması önerilmektedir. Kişisel bakım uygulamaları yaparken temel amaç öncelikle temiz ve sağlıklı olmaktan geçmektedir. Günde iki kez olmak üzere dişlerin üçer dakika arayla fırçalanması da uzmanlar tarafından önerilmektedir. 

Yaşadığımız Alanlara Dikkat Ederek Kişisel Bakım Yapmak 

El ve ayak bakımında ellerin gün içinde ve yoğun iş hayatında her yere değdiği düşünülerek sıkça yıkanması önerilmektedir. Ayaklar gün içinde sürekli kapalı kaldığı için bir kez eve girerken, bir kez de akşam uyumadan önce yıkanması gerekmektedir. Kişisel bakım yalnızca temizlik demek değildir. Kişisel bakım ürün fiyatları uçuk olmayan malzemelerin üretimini de kolaylaştırmıştır. Ürünlere kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Temiz olmadığı düşünülen merdiven korkuluk kısımları, asansör düğmesi kısımları, paralar üzerlerinde zararlı bakterileri barındırmaktadır. Kişisel bakım uygulamalarına ilk öncelikle kendimizi koruyarak başlanması gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.