sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Kepek Önleyici Ürünler Nelerdir?

Kepek saç telleri arasında pul pul dökülen ölü deriye verilen isimdir. Kepek bulaşıcı olmayıp ciddi bir rahatsızlığın işareti değildir. Ancak kepekli saçlarla dolaşmak hoş bir görüntü olmadığından dolayı kepekli saçlardan arınmak önemlidir.

Kepek bir temizlik sorunu değildir. Ancak saçlar kirliymiş gibi gözüktüğünden dolayı saçların bakımsız olduğu görüntüsünü ortaya koymaktadır. Kepeği engelleyebilmek için kepek önleyici ürünler bulunmaktadır.

Cilt yenilenirken yeni hücreler meydana gelir. Ölü hücreler ise atılır. Ciltteki deri yenilenme süreci olması gerekenden daha hızlı gerçekleşmeye başladığı andan itibaren kepek fark edilmeye başlar. Kepek sorunu ortaya çıktığında ölü deriler pul pul dökülmektedir.

Kepek Önleyici Ürünler Nelerdir?

Kepek sorununu ortadan kaldırabilmenin en etkili yolu kepek önleyici ürünler kullanmaktır. Kepek önleyici ürünler saçları ve saç derisindeki dengeyi sağlayarak saç derisini nemlendirme özelliği bulunmaktadır.

Saçları yumuşacık hale getiren kepek önleyici ürünler saçların dengesini tekrar sağlamaktadır. Kepek sorununu ortadan kaldırabilmenin en etkili yolu kepek önleyici şampuanlar kullanmaktır.

Piyasada çok sayıda kepek önleyici şampuan bulunmaktadır. Kaliteli ürünler seçerek saç derisinde meydana gelen kepek sorununu tamamen ortadan kaldırmanız mümkündür. Her kepek önleyici ürünün içeriğinde farklı bileşenler bulunmaktadır.

Saçların canlı ve parlak görünmesine yardım eden kepek önleyici ürünlerin içerisinde biotin, Pro-Vitamin B5, Vitamin B6 ve Niacinamide gibi etken maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler sayesinde yıpranan saçlar onarılırken kepek sorunu da ortadan kaldırılmaktadır.

Kepek Önleyici Ürünler Nasıl Kullanılmalıdır?

Kepek önleyici ürünlerin düzenli kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığında kepek oluşumunda gözle görülür bir azalma meydana gelmektedir. Kepek önleyici ürünler kepek sorununu ortadan kaldırmakta ve yeni kepek oluşumunu engellemektedir. Böylece saçları hafifleten kepek önleyici ürünler daha sağlıklı bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Saç derisini yatıştırma ve kepeği arındırma özelliği bulunan kepek önleyici ürünler arındırıcı ve koruyucu özelliğe sahiptir. Şiddetli kepek oluşumunu bile engelleyen kepek önleyici ürünler tekrar kepek oluşumunun önüne geçer. 

Kepek Önleyici Fiyatları

Kepek önleyici ürünler arasında şampuanlar çok önemli bir yere sahiptir. Ancak kepek önleyici bakım seti kullanımı da oldukça yaygındır. İçerisinde kepeğe karşı bakım şampuanı ve tahriş olmuş saç derisini yatıştırıcı bakım şampuanının bulunduğu bakım setleri oldukça kullanışlıdır. 

Kuru kepeği saçtan uzaklaştırmaya yarayan kepek karşıtı şampuanlar hızlı bir şekilde saç dersini temizler. Tahriş olmuş saç derisi için kullanılan yatıştırıcı bakım şampuanı saç derisi üzerinde meydana gelen kaşıntıyı ve tahrişi azaltmaya yönelik kullanılmaktadır. Saç dersini korurken saç derisinde oluşacak kaşıntının önüne geçmektedir.

Kepek önleyici fiyatları ürünlerin markalarına, miktarlarına ve kalitelerine göre farklılık göstermektedir. Ancak kepek önleyici ürünler alırken hızlı bir şekilde saç derisine nüfuz eden ve saç derisindeki kepek sorununu hızlı bir şekilde çözen kepek önleyici ürünler tercih edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.