sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
19,99 TL
16,99 TL
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Kaş Kalemi Kullanma Teknikleri

Birçok kadının dert yandığı kaş inceliği yanlış yapılan makyaj yöntemleri yüzünden daha yaygın hale gelmekte. Bunu önlemenin en iyi yöntemlerinden bir tanesi kaşlara bakım yapmaktır. Eğer kaşlarınıza bakım yapamıyorsanız ve sürekli incelmeye devam ediyorsa o zaman size bir kaş kalemi gerekiyor.

Kaş kalemi kullanmanın ince teknikleri vardır. Bunları öğrenmeden kaşlarınızı kalınlaştırmaya çalışmayın. Güzelleşeyim derken farklı şeyler çıkmasın sonra ortaya. Kaş kalemi kullanmadan önce makyaj yaparken kaşlarınıza bulaşmış olan pudrayı ve fondöteni temizleyin. Gerçek kaşlarınız ortaya çıksın.

Kaş Kalemi Kullanım Şekli

Öncelikle içiniz rahat olsun. Kaşlarınızı boyadığınızda su değdiği zaman kolay kolay akmıyor. Yani yağmurda kalsanız bile korkmayın. Kaş kalemi ürünlerinin akmama özellikleri mevcut. Bilmeniz gereken bir diğer husus ise kaş kalemi renginizin saç ve kirpik tonları ile aynı olması gerektiğidir. Farklı renkler yüzde eğreti bir duruş sergileyecektir.

Ayrıca kaşlarınızı dövme yaptırmış gibi sabit olarak boyamayın. Kaşlarınızda makyaj kalıntısı varsa önce bunu iyice temizleyin. Sonra kaşlarınızdaki diğer tüylerin yönünde sanki tüyleri boyuyormuş gibi kesik kesik ve yukarıya doğru hareketler ile kavis vererek boyayın.

Eğer kaşlarınızın sadece araları açıksa kaş kalemi ile doldurun. Doğal bir görüntü istiyorsanız bu adımları teker teker takip edin.

Kaş Kalemi Kullanmak Şart mıdır?

Tabi ki kaş kalemi kullanmak zorunlu değildir. Eğer kaşlarınızın sadece araları açıksa veya biraz dökülmüşse kaş serumu veya bitkisel yöntemler ile kaşlarınızı geri gürleştirmek sizin elinizde.

Ama bu arada fiyatı çok olan kaş kalemini de kullanabilir, görüntünüz ile barışabilirsiniz. Kaş kalemlerini kullanmak istemiyor bu konuda kendinize güvenemiyorsanız, akmayan bir kaş kalemi tercih etmelisiniz.

Bazılarımız kaşlarından parmaklarını bir türlü çekemez. Sürekli kaşır, okşar, düzeltir. Benzeri bir sürü hareket yapar. Bunlardan vaz geçemiyorsanız dokunma ile gidecek bir ürün satın almayın.

Kaş Kalemleri Zararlı mı?

Kaş kalemleri tüm makyaj malzemeleri içerisinde en masum olan kozmetik ürünleridir. Bu ürünlerin kullanımları da bir o kadar kolaydır. Yapmanız gereken sadece bir kaç püf noktayı yerine getirmektir. Özellikle sarışın ve beyaz tenli bayanların karakaş kara göz hasretleri olmasına rağmen daha açık tonları kullanmaları önemle rica olunur. Diğer türlü sahte ve garip bakışlar meydana gelecektir. Yüzünüze yumuşaklık katacak doğal bir duruş istiyorsanız saç renginiz ile uyumlu ya da bir ton koyu bir renk tercih edin.

Kaş Kalemi Kullandıktan Sonra Ne Yapmalı?

Kaş kalemini kullandıktan sonra kalıcı olmasını istiyorsanız mümkün mertebe ellerinizi kaşlarınıza değdirmeyin. Eğer yüzünüzü yıkama ihtiyacı duyarsanız, kesinlikle aynaya bakmadan ortama geri girmeyin.

Çünkü kaş içinde kalan su boya ile birlikte akabilir. Ya da bunun yerine su bazlı boyalar kullanın. Kaş kalemi kalıntılarını cildinizden tam anlamı ile uzaklaştırmadan yatmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.