sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kapatıcı Kullanımı ve Püf Noktaları

Kadınlar makyaj yaparken çoğu zaman ciltlerine ilk olarak fondöteni ve arkasından dagenel olarak pudra kullanırlar. İlk gördükleri görüntüye aldandıkları için, bunun hep böyle olacağını zannederler. Fakat fark etmeden zamanla daha açık tonda fondöteni daha fazla kullanırlar ve üzerine açık ton pudrayı da sürünce hayalet gibi bembeyaz olurlar.

Bunun nedeni yanlış makyaj yöntemlerinden kaynaklı cilt lekeleri ve zamanla bunları kapatma ihtiyacın doğan daha yanlış yöntemler. Oyda makyaj yaparken doğru yöntemler kullanılsa ve arkasından açık kalan lekeler için yüz leke kapatıcı ürün kullanılmalıdır.

Makyaj Nasıl Yapılır ve Lekeler Nasıl Kapatılır?

Makyaj yapmanın birden fazla yöntemi vardır. Asıl önemli olan makyaj temizlemektir. Makyaj kalıntıları ciltte kalıcı yaşlanma lekelerine neden olabiliyor. Bunu önlemenin en iyi yolu peeling yapmaktır.

Bu lekelerden kurtulurken makyaj yapmaya devam ediyorsanız lekeleri kapatmak için yüz leke kapatıcı ürünü kullanabilirsiniz. Makyaj yaparken yüzünüzü önce temizlemek sonra da yüzünüze nemlendirici bir ürün kullanmak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Bu şekilde makyaj yüzünden kapanıp ta nefes alamayan cilt gözenekleriniz nefes alır ve leke oluşumunu önlemiş olursunuz. Lekeleri kapatmak için kapatıcıyı yüzünüze komple sürmeyin. Sadece lekelerin üzerine sürün.

Kapatıcı yüz ürünlerinin fiyatları ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır.

Bu nedenle kaliteli ürünleri tercih etmeyi unutmayın. İçlerinde kimyasal olsa bile nemlendirici özelliğe sahip olan ürünler de mevcut. Kapatıcı yüz ürünlerinin tıpkı fondöten gibi cilt rengine uygun olanları mevcut.

Yapmanız gereken bu ürünlerin cildinizden bir ton açık olan rengini almak. Bu sayede cilt tonunu da eşitlemiş olacaksınız. Eğer istediğiniz tonu bulamıyorsanız, fondöteniniz ile aynı rengi alın.

Kapatıcı Fondöten Çeşitler ve Seçimleri?

Kapatıcı yüz ürünleri içerisinde son zamanların en çok kullanılanları BB kremlerdir. BB kremlerin cilde birçok faydası da var. Ayrıca anlık olarak lekeleri kapatıyor ve cilt tonunu eşitliyor. Bu kremleri kullanmayanlar genellikle fondöten tarzı kapatıcıları tercih ediyor. Fakat fondöten seçerken içeriği nemlendiricili olan ürünlerin tercih edilmesi daha iyidir. Fondöten seçerken cilt tonunuzdan bir ton açık bir ürün tercih edin. Ürünü kullanmadan önce yüzünüzü temizleyin ve kurumasını bekleyin. Kuruman sürerseniz dağılması zor olacak ve yüzünüzde dalga dalga bir görüntü bırakacak.

Yüz Kapatıcı Ürünleri Etkili mi?

Bu tür ürünler anlık olarak son derece etkili. Kullanıldıkları andan itibaren cilt tonunda farklılık, lekelerde kapanma ve yüzde bir ışıltı meydana getiriyor. Bu sayede hanımların yüzleri daha bir pürüzsüz görünüyor. Kapatıcı ürünler her üç saatte bir temizlenip on beş dakika beklendikten sonra tazelenmeli.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.