sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kadın Pedi Cilde Zararlı mı?

Kadın pedi nerede ise bir yirmi yıldır hayatımızda var. Kadınlar için büyük rahatlık olan kadın petlerinin birçok özelliği mevcut. Çocuk bezleri gibi çok fonksiyonlu olan kadın petlerinin, yanlardan bariyerlisi, koku hapsedicisi, petek dokulu olanları, hassas ciltler için olanları, gece ve gündüz için ayrı ayrı olanları mevcut.

Kanaması çok olan bir kadınsanız kullanacağınız petin emiciliğinden ve hava aldığından emin olun. Zira bazı petler hava almadığı için kokuyu hapsetmek yerine çoğaltıyor.

Petlerin âdetin ilk iki gününde sık sık değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü üzerindeki sıvı ile birlikte çok çabuk enfeksiyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle başınıza daha büyük işler açılmasına neden olabilir.

Vajina İçine Yerleştirilen Kadın Petleri

Kadın peti ürünleri içerisinde en çok Alman kadınlarının tercih ettiği vajina için yerleştirilen ve siteril gazlı rula bezleri andıran küçük petler kanamanın dışarıya çıkmadan pet içinde hapsolmasını sağlıyor.

Fakat bu ürünler oldukça rahatsızlık verici. Ayrıca yürürken düşme ihtimali de var. Bu nedenle çamaşıra yapıştırılanı tercih etmek en doğrusu. Bu ürünler içerisinde yüzeyi sentetik veya plastik tabanlı olan ürünler de mevcut.

Bu tür ürünler içeriğinde kanserojen madde mevcut olabilir. Bu yüzden kesinlikle bildiğiniz ve rahat ettiğiniz üründen başka ürün kullanmayın.

Kadın Petlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Enfeksiyon ve çeşitli kadınsal hastalıkların önüne geçmek için öncelikle kullanacağınız Kadın peti fiyatı değil, kalitesi ile sizi cezbetmeli. Çünkü ucuz ürünler genellikle ucuz ve sağlıksız yöntemler ile hazırlanmıştır.

Çamaşırlarınızı yıkarken toz sabun kullanmayın. Bunların durulanması sor olduğu gibi vajinal bölgede alerji ve kaşıntılara neden olabiliyor. Adetli iken kullanmakta olduğunuz peti uzun süre kullanmak zorunda kaldıysanız üzerine oturmaktan kaçının.

Kullanacağınız iç giyimin pamuklu ve yüzde yüz koton olmasına özen gösterin. Ağartıcı ürünler kullanıyorsanız makinede durulamayı çift yaptırmalısınız.

Kadın Peti ve İç Çamaşırı Arasındaki Bağlantı

Kadın petleri genellikle kanatlı olur. Bunların uzun olanları da mevcut. çamaşıra yapıştırdıktan sonra maksat otururken arka tarafa kayıp kıyafeti batırabilecek sıvının hapsedilmesi. Fakat bazı durumlarda petin uzun tarafı ya popoya ya da birbirine yapışır.

Kanatlar ise bacak kenarlarında toplanarak tahriş eder. Bu nedenle kadın peti ile kilot oyuntuları bir biri ile uyumlu olmalıdır. Kenarlarından kıvrılan kanatların çamaşırın altına tam yapışması önemlidir.

Kadın Petleri Hijyenik midir?

Kadın petlerinin kaliteli olanları hijyenik özellik taşır. Özellikle ünlü markaların ürettiği kadın petlerinin yüzeyleri pamukludur. Petek dokusu sayesinde sıvıyı hapsettikten sona bakteri ve koku üretimini engeller.

Bu tür petler kadınlar için en uygun olan seçeneklerdir. Fakat bazı kadınlar ucuz diye toptan satın alınan paket ürünleri tercih ederler. Bu petlerin durumu ise pantolonun batması, koku oluşumu, bakteri üretimi gibi durumlar ile çok çabuk ortaya çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.