sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 8 9 10
Toplam 181 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 8 9 10

Kadın Parfümlerinde Koku Analizi Nasıl Yapılır?

Kadın olarak hepimizin hoşlandığı ve sürekli olarak tercih ettiği bir koku çeşidi vardır. Peki, kokuların neye göre tercih edildiğini bilen var mı? Hemen söyleyeyim, kadın EDT bir nevi karakter analizidir. Koku insanın kişiliğini yansıtır.

Bazı insanlar, kişilikleri de ter kokularına göre analiz edilebilir. Bazı insanlarda EDT seçimi sağlık sorunlarına göre yapılır. Örneğin migren sorunu olan insanlar her kokuyu kaldıramaz. Onların tercihleri genellikle çiçek kokularından yanadır.

Kadın EDT Nasıl Seçilir?

Kadın EDT ürünleri seçerken öncelikle migreninize göre davranırsınız. Hem sevdiğiniz hem de hafif kokuları tercih etmek istersiniz. Bu tür bayanlar için en güzel çiçek kokuları zambak ve güldür. Gül kokusunu kıyafetlerinizin hepsine sıksanız bile baş ağrısı yapmaz. Aksine baş ağrınızı geçirir.

EDT seçerken dikkat etmeniz gereken ikinci unsur baş ağrısını tetikleyici değil geçirici ve stresi azaltıcı kokular kullanmaktır. Örneğin ikinci kokunuz biberiye veya portakal çiçeği olabilir. Portakal ve limon çiçeklerinin insanı sakinleştirmek üzerine özel bir etkisi var. Bu kokular grubuna lavanta da dâhil edilebilir.

Kadın EDT Türleri?

Kadın EDT ürünlerinin pahalı ve ucuz olanları mevut. Bu biraz da sizin hangi kokuları sevdiğiniz ile alakalı bir durum. Uzun süre kalıcı kokuları tercih ediyorsanız biraz daha paraya kıymanız gerekecek. Ama hafif ve uçucu kokuları tercih ediyorsanız daha az paralara daha çok çeşit alabilirsiniz.

Uçucu dediysem, bu kokuların da kalıcılıkları nereden baksanız üç haftayı buluyor. Hatta bazı uçucu sandığımız kokular, kıyafet yıkansa bile çıkmıyor. EDT türlerinin içinde en güzel kokular romantik tarzı yansıtan kokular. Sinirli ve gergin insanlar daha keskin kokuları tercih ediyorlar. Bu tür kokular da hemen migreni tetikliyor.

Kadın EDT Cilde Zararlı mı?

Her türlü EDT ürünü cilde zararlıdır. Bu nedenle EDT ve benzeri ürünler direkt cilde sıkılmak yerine giymeden önce kıyafete sıkılmalıdır. Bu şekilde daha kalıcı olmakla birlikte, koku üzerinizde daha orijinal duracaktır. Birçok ünlü markanın EDT çeşidi var. Bu çeşitler içerisinden size uygun olanları da mevcut.

Ama uygunluktan önemlisi bir EDT’ ye o kadar para verebilecek kadar zengin misiniz? Bu konu tartışılır. Bu yüzden bu kokulara daha yakın olan ucuz parfüm çeşitleri de mevcut. Bunları tercih etmeniz cebinize hitap etmekle kalmayacak, istediğinizi de bir nebze olsun verecek.

Kadın EDT İçinde Neler Var?

Kadın EDT’ lerin içinde özellikle kalıcılığı sağlayıcı kimyasal maddeler mevcut. Bu maddelerin dışında genellikle çiçek kokuları var. Erkeksi kokulardan hoşlanan kadınlar için odunsu kokular da mevcut. Ama çoğunlukla çiçek kokuları kullanılır. Bunların içinde en çok revaçta olanlar gül, sümbül ve laledir. Lavanta ve çeşitleri de sıkça kullanılıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.