sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 16 17 18
Toplam 343 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 16 17 18

Yoğunluğuna Göre Parfümler

Kadınlarda ve erkeklerde oldukça geniş ürün yelpazesiyle hizmet veren parfüm sektörü, kendi ürünleri ile ilgili bilgileri tüketicisiyle paylaşarak kişilerin seçim yapmalarına destek olmaktadırlar.

Parfümlerin yoğunluk olarak üçe ayrıldığı bilinmektedir. EDP, EDT ve EDC olarak isimlendirilen bu sınıflandırma parfümlerin yoğunluklarını belirtmektedirler. Fransızca kelimelerin kısaltmaları kullanılmış olan bu harflerden EDP Eau De Parfume’in kısaltmasıdır.

EDP Parfüm Nedir? Ne Zaman Kullanılır?

EDP en yoğun kokuya sahip olan çeşittir. Esans oranı %10 ile %20 arasında değişmekle birlikte parfüm çeşitleri içinde en yoğun esansa sahip olanıdır. Kadın EDP parfüm ürünleri gece ya da kış ayları gibi yoğun kullanıma uygun zamanların parfümü olarak satılmaktadır.

EDP parfümler özel günlerde daha yoğun esans istendiğinde daha çok tercih edilen özel parfümlerdir. Genellikle kalıcı veya ağır kokulu olarak tabir edilirler. Soğuğa dayanıklı güçlü molekülleri ile kış aylarında kadınların vazgeçilmez tamamlayıcısıdırlar.

Kadın Parfümlerinde Püf Noktalar

Kadınların parfüm seçimlerinde yardımcı olabilecek en belirgin püf noktası parfümün yoğunluğunu belirten kısaltmalardır. Kadın parfüm seçiminde kadın EDP ürünleri en yoğun ve kalıcı kokuya sahip olanlardır.

EDT ve EDC olanlar ise daha çok gündüz ve günlük kullanıma uygun olanlardır. Daha hafif ve daha fresh kokulardır. EDC uçucu esanslı kolonya niteliğindedir. EDT gündüz kullanımında EDC’ ye oranla biraz daha kalıcı parfümlerdir.

Parfüm denerken sabah erken saatlerde denemek daha uygundur. Yemek yememiş olmak, dışarının havasından henüz vücudun etkilenmemiş olması ile parfüm kokusu daha net hissedilebilir.

Kokuyu kullanırken kıyafetlerinize sıkabilirsiniz. Ancak denerken teninizde denemenizi tavsiye ederiz. Kokuların her tendeki duyumu farklı olduğundan kokunun teninize uyumu için temiz vücudunuzda, bilek ve kollarda kokuları deneyebilirsiniz.

Vücudunuzu Tanıyarak Parfüm Alın

Parfüm alırken kadının kendisini tanıması ve kişiliğini en doğal şekilde yansıtacak kokuyu iyi bilmesi gerekmektedir. Tenine uygun kokuyu bilmesi gerekir. Fiyatların kıyaslanarak değil, kendisi için en doğru olanı deneyerek parfüm alınması gerekmektedir.

Yoğunluk dereceleri fazla olan kadın EDP fiyatları daha hafif olanlardan biraz daha olabilecektir. Ancak kullanımı daha az ve etkili olacağından tercih edilirken bunun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.