sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 70 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Her Mevsime Özel Güneş Koruyucu

Güneş koruyucular uzun yıllardır sadece yaz aylarında, hatta sadece deniz kenarında kullanılan bir ürün olarak hayatımızda yer almaktaydı. Bilinen yanlışların düzeltilmesi ve güneş ışınlarının yaz-kış dahil olmak üzere dört mevsim UV ışınları ile cilde zarar verdiğinin kişilere, topluma açıklama çalışmaları hızlanmıştır.

Gündüz olduğu andan itibaren direk sıcağını hissetmesek de aydınlığı sağlayan güneşin UV ışınları her yerde cildimizle temas ederek ona zararlar verebilmektedir. Koruma faktörlerine göre gruplandırılan güneş koruyucu ürünleri lisanslı ve sertifikalı satıcılar tarafından tavsiye edilmektedir.

Güneş Koruyucu Çeşitleri

Kullanım kolaylığı sağlayan paketlemeler, etken maddesini en iyi ve doğru şekilde cilde verecek formda olanlar, koruma faktör sayısı az ya da fazla olanlar ve daha fazlası güneş koruyucu çeşitleri olarak sayılabilir.

Güneş koruyucular jel, krem, losyon formlarında olabilmektedir. Kullanım alanına göre kullanım kolaylığı sağlayacak formdaki tercih edilmelidir. Günlük düzenli olarak el ve yüz için kullanılan koruyucuların genellikle krem formu tercih edilmektedir.

Daha geniş bir alan olan vücudumuzu sahilde güneşten korumak istediğimizde jel veya losyon formu tercih edilmektedir. Sürülmesi ve her noktaya ulaşması daha kolay olmaktadır.

İhtiyacınızı Doğru İfade Etmelisiniz

Güneş koruyucuların şekil ve içerikleri farklı olarak oldukça fazla sayıda ürünle satışta bulunmaktadır. Satın aldığınız yerde sertifikalı ve konusunda uzman kişiler tarafından sizlere krem tavsiye edecek olanların sizlere doğru ürünü verebilmeleri için sizin de ihtiyacınızı doğru ve eksiksiz olarak anlatabilmeniz gerekmektedir.

Ürünün başarılı sonuçlar verebilmesi için doğru ürünün doğru şekilde kullanılması önemlidir. Ürün seçmeden önce güneş koruyucu fiyatları üzerinde değil, ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayacak olanın üzerinde durmanız ve onu bulmanız cildinizin sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Güneş Koruyucular Hangi Sıklıkta Kullanılmalıdır

Özellikle güneş koruyucular diğer kozmetikler gibi uzun süreli etkili değillerdir. Dört mevsim kullanılması gerektiği uzmanlar tarafından önerilen güneş koruyucuların etkisi 2-3 saat gibi bir süreyi kapsamaktadır.

Gün içerisinde uzun süre güneş ışınlarına maruz kalınacaksa güneş koruyucusunun en çok üç saatte bir yenilenmesi gerekmektedir. Aşırı terleme, yüzme, yüzü yıkama gibi durumlar söz konusu olduğunda ise güneş koruyucunun yenilenmesi gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.