sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 8 9 10
Toplam 195 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 8 9 10

Göz Makyajı Yapmanın Beş Altın Kuralı

Göz makyajı herkesin yapabileceği kadar basit değildir. Özellikle göz makyajı yapacak olan kişinin öncelikle simasının şeklini, saç rengini ve göz rengini iyi tanıması gerekir. Abartılı makyajlardan her zaman kaçınmakta fayda vardır.

Abartılı göz makyajları her zaman insanı göründüğünden daha farklı gösterir. Göz makyajı kişinin yüz görüntüsünü tamamen değiştirebilmektedir. Bu nedenle yapılacak göz makyajı kişinin yüz hatları dikkate alınarak yapılmalıdır.

  • Göz makyajı yapmadan önce

Göz makyajı yapmadan önce cildiniz temizleyin ve yeterli miktarda nemlendirici ürünler ile cildinizi nemlendirin. Bunu yaptıktan sonra göz çevrenizin kurumasını bekleyin. Bu arada kullanacağınız ürünleri seçin.

  • Göz Makyajı Yaparken

Göz makyajı yaparken önce açık renkli göz makyajı ürünlerini tercih edin ve kapatıcınızı sürün. Makyaja kaş diplerinden başlayın. Fırça ile kaş diplerine küçük darbeler atarak kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayacak açık tonları kullanın.

  • Göz kapağı ve kirpik bölümü makyajı

Eğer mistik bir makyaj yapacaksanız kirpik diplerinize önce açık tonu sürün. Sonrasında koyu tonu fırçayı yassı kullanarak kirpik dipleri boyunca ve uçlarından hafif kuyruk çıkararak yukarı doğru savurun. Sonra aynı işlemi alt kirpik diplerine de uygulayın. Böylelikle gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlammış olacaksınız.

Göz makyajı ürünleri fiyatları içinde en uygunları nerede ise kalemler ile eyelinerler. Bu ürünlerin fiyatları ne kadar ucuz ise kullanımları da bir o kadar zor. Bu ürünleri kullanırken kesinlikle elinizi kaldırmayın. Elinizin titremesine izin vermeyin. Eyelineri kirpik diplerine uygulayın ve mümkünse ince bir çizgi halinde sürün. Bu şekilde daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz farı tercihlerinizi ya saç renginize göre yapın, ya da mevsime göre. Örneğin Sonbahar’ da iseniz daha sarıdan kırmızıya dönen tonlar kullanın. Ama daha doğal tonlar istiyorsanız kendi yüz renginize, göz renginize uygun renkler tercih edin. Allık seçiminiz ile far seçiminiz arasında renk tonu farkı bir ya da iki olsun. Bu şekilde yüz hatlarınız ile de doğallığı yakalamış olursunuz. Kirpiklerinize rimel kullanmayın. Zaten eyeliner kullandınız. Ama kirpikleriniz zayıf ise dolgunlaştırmak için kıllanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.