sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Göz Kalemi Kullanmanın Altın Kuralları

Kadınların savaş boyaları makyajlarıdır. Bakımlı ve her daim güzel görünmek zorunda hisseden kadınların bakkala bile giderken makyaj yaptığını artık hepimiz biliyoruz. Fakat bilinmeyen bir şey varsa o da makyaj yapmanın kuralları. Makyaj yapmadan önce cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Aynı şey gözler ve göz çevresi içinde geçerli.

Peki, bir göz kalemi nasıl kullanılır? Göz kalemi, düzgün kullanıldığında geçek bir sihirbazdır. Küçük gözleri büyük göstermeye yarayan, badem gözleri çekik yapan ve bakışlara şehvet katmaya yarayan göz kalemlerini kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Şimdi sizinle bunları paylaşacağız.

Göz Kalemi Kullanmadan Önce Ne Yapmalı?

Göz kalemini kullanmadan önce göz çevrenizi nemlendirmeyi unutmayın. Eğer eyeliner kullanmayacaksanız göz kalemi kullanın. İkisi bir arada abartılı durabiliyor. Koyu renk bir göz kalemi kullanacaksanız göz farı makyajınızı açık tonlarda kullanmayı tercih etmelisiniz. Yumuşak uçlu ve kaliteli bir göz kalemi tercih etmelisiniz.

En ünlü markaların bile göz kalemi fiyatları oldukça uygun. Göz kalemlerini soğuk yerlerde muhafaza etmeyin. Ilık ortamlarda muhafaza edin ve mutlaka kapaklarını kullanın. Çünkü soğuk ortamda kalem ucu sertleşiyor ve göz kapağına zarar verebiliyor. Göz kaleminizin ucu sertse önce farklı bir yerde denemeler yaparak yumuşamasını sağlayın.

Göz Kalemi Kullanırken ve Kullandıktan Sonra Nasıl Kalıcılaştırılır?

Terleme, gözlerin yaşarması ve nemli başka nedenlerden dolayı göz kalemi ya akıyor ya da gün sonuna, gecenin sonuna doğru yok olup gidiyor. Bunu önlemenin ilk kuralı göz kalemi kullanacağınız alanın önceden pudralanmış olması. Bu şekilde göz kapakları üzerinde kalem daha kalıcı olacaktır.

Ayrıca göz kalemini kullandıktan sonra hafif soğuk fön makinesini çizdiğiniz yerin üzerine tutarsanız yine akma ve geçme olmayacaktır. Birçoğumuzun ovuşturmak, kaşımak ve benzeri sebeplerden dolayı elleri sürekli gözlerin üzerine gider. Fakat göz kalemi kullandığımızı o an unuturuz. Buna dikkat etmekte yarar var.

Göz Kalemi Nasıl Seçilir?

Göz kalemi ürünleri birçok bayanda genellikle alerjik sebeplere neden olur. Kadınlar bunu pek fark etmezler. Ama gözlerde sulanma, kaşınma ve göz kapaklarının ağırlaşması gözlerinizin bazı kalemlere karşı hassas olduğunu gösterir.

Bu durumda sizin için uygun olan göz kaleminizin markasını değiştirmek. Veya göz kalemi kullanmamak. Eğer ben göz kalemi kullanmadan dışarı çıkamam diyenlerdenseniz aldığınız ürünün yumuşak uçlu metal ağırlıklı olmayanını tercih etmelisiniz.

Göz Kalemi Zararlı mıdır?

Tüm makyaj ürünlerinde olduğu gibi göz kalemlerinde de bir takım kimyasallar vardır. Bu kimyasalların etkisi uzun vadede ortaya çıkabilmektedir. Fakat ne olursa olsun makyaj ürünlerini cildinizden temizlemeden uyumayınız.

Temizleyin, cildiniz tekrar nemlendirin ve gece bakım ürünleri kullanın. Böylelikle daha canlı bir makyajla birlikte daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Göz kalemlerinin cildinize alerjik etkileri varsa onun yerine farklı ürünler deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.