sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Göz Çevresi Nemlendiricisi Kullanımı

Genç yaşlı fark etmeden her insanın bu tür ürünleri kullanması gerekiyor. Çünkü ilerde zayıflayan göz çevresi en çabuk yaşlanan cilt bölgesidir. Göz çevresi cildin en hassas derisidir. Bu nedenle ne güneş ışınına, ne fazla soğuğa ne de fazla sıcağa gelemez. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey göz çevresi nemlendiricisi kullanmaktır.

Göz çevresi nemlendiricisi makyaj öncesinde ve sonrasında mutlaka kullanılmalı. Kullanımı devamlı olduğu zaman göz çevresinin yaşlanması gecikecektir. Bu sayede cildinizde bulunan renk tonu bozuklukları da yok olacaktır. Ayrıca göz çevresinin nemli olması gözler için de çok önemlidir.

Göz Çevresi Nemlendiricileri Ne işe Yarar?

Göz çevresi nemlendirici ürünleri gün boyunca koşuşturmadan yorgun düşmüş, buna rağmen hala evde bilgisayar başında veya televizyon karşısında vakit öldüren insanların özellikle kullanması gereken bir üründür. Bu gibi durumlarda göz çevresi kırışıklıkları daha erken yaşlarda nüksedebiliyor.

Bu durumda göz çevresi nemlendiricisi kullanmak çok önemlidir. Göz çevresi ürünleri her zaman tüm yüz bölgesinde kullanılan ürünlerden farklıdır. Bunun nedeni cildin en hassas ve ince kısmının burada olmasıdır. Bu nedenle gözaltlarınıza göz çevresi nemlendiricisi sürecekseniz küçük ve yukarıya doğru dairesel hareketler ile yapmalısınız.

Göz Altı Nemlendiricileri Hangi Aralıklar İle Kullanılmalı?

Göz çevresi nemlendiricileri sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygulanabilir. Bu tür ürünlerin her yaşa uygun olan farklı olan bir çeşidi bulunmakta. Eğer yaşınız genç ise günde bir defa kullanmanız yeterli olacaktır. Ama yaşınız otuz beşin üzerinde ise günde iki defa kullanmalısınız.

Çünkü yaş ilerledikçe cilt yorgun düşüyor ve içerideki vitaminler yerine yenisi gelmiyor. Cildin her daim taze kalmasını sağlamak için nemlendirici ürünler çok önemlidir. Göz çevresi nemlendiricisi fiyatları sanıldığının aksine çok uygundur. Ama içinde kimyasal olduğundan şüpheleniyorsanız, kendi nemlendiricinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Göz Çevresi Nemlendirici Ürünleri Cilde Zararlı mı?

Yanlış kullanılan her ürününün cilde zararı var. Buna göz çevresi nemlendiricileri de dâhil. Eğer yaşınızdan daha büyük bir krem kullanıyorsanız içeriğindeki etki derecesinin yüksekliği ile paralel olarak sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bu tür sorunların önüne geçmek için önce yaşınıza göre ürünler kullanın. Kullanım süresi altı ayı dolduran ürünleri kullanmayın. Herhangi bir kremin veya serumun ömrü azami altı ay kadardır.

Göz Çevresi Nemlendiricisi Nasıl Uygulanmalıdır?

Göz çevresi nemlendiricisinin uygulama şekli,  çoğu zaman üretici marka tarafından ürün ambalajında anlatılmaktadır. Pratik olarak, yüzük parmağınızın ucuna mercimek tanesi kadar aldığınız nemlendiriciyi diğer yüzük parmağınız ile birleştirip bir miktar ısıttıktan sonra göz çevrenize minik dokunuşlarla yayabilirsiniz.

Farklı kozmetik üreticilerinin, metal başlıklı göz çevresi bakım kremleri mevcuttur. Çoğu kafein içerikli olan bu ürünler, göz çevrenize soğuk masaj yapmakta, çok daha kolay uygulanmakta ve göz çevresinde kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.