sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sıkı ve Dik Göğüsler Nasıl Elde Edilir?

Bir doğum yapan anneler bu konuda pek sıkıntılı değil ama iki hatta üç doğum yapan anneler meme sarkması ve boşalması konusunda çok sıkıntılı. Kadınların en önemli kadınsal simgeleri olan göğüslerin bu şekilde deformasyona uğraması onların psikolojik sorunlar yaşamasına neden olmakta.

Meme Dokusu ve Kurtarılması

Memeler içlerinde yağ ve süt dokusu olan organlardır. Meme yapısının bozulması ise yağ dokularının bebek tarafından süt ile birlikte emilmesi ile incelmesi ve zamanla yok olması sonucu memelerin sarkması ve boşalmasına neden olur.

 Bu durumda yapılacak şey ya krem kullanmak, ya da estetik. Göğüs bakımı biraz zor ama sonuçları güzeldir. Özellikle krem kullanımları, maskeler ve diğer meme bakım ürünleri istediğiniz ölçüleri size verebilir. Ama bunu hemen yapamazlar. Biraz sabırlı ve istikrarlı olmakta fayda var.

Meme Egzersizleri ile Sıkılaştırma ve Dikleştirme

Göğüs bakım ürünleri sadece kremler değil ve dik göğüsler yalnızca  estetik ameliyat ile de elde edilmiyor. Sporun da meme dikleştirme ve sıkılaştırmada büyük etkisi vardır. Bu konuda kollara büyük iş düşmekte. Bağ dokusunun elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşan meme sarkmalarını yok etmenin ilk yolu bağ dokusunu sıkılaştırıcı egzersizlerin yapılmasıdır.

Bunu sağlamanın en iyi yolu ise küçük su dolu pet şişeler. Bu pet şişeleri günde en az yirmişer defa avuç içlerinizde indirip kaldırırsanız meme bağ dokularınız yirmi gün sonra elastikiyet kazanmaya başlar. Bu durumda yaptığınız egzersizlere çeşit katmalısınız. Çünkü siz göğüslerinizi sadece sertleştirmek değil aynı zamanda dikleştirmek te istiyorsunuz.

Estetik ve Dik Göğüslerinizi Korumanın Yolu Kilo Kontrolü

Göğüs bakımı yapmak her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu bakımdan yapmanız gereken en önemli şey kilo kontrolü sağlamaktır. Eğer kilo kontrolü sağlarsanız memelerinizin bağ dokuları gevşemez. Ama bazen diyet yapıp bazen bırakırsanız göğüsleriniz zayıflar sonra dolar, sonra bir daha zayıflar ve böylece sarkma meydana gelir.

Hatta bu durumda göğüsleriniz yer çekimine karşı koyamadığından sutyen içinde duramayacak ve alttan taşacaktır. Taşma sonucu kıyafet altında göbek üstünde göbek görüntüsü ortaya çıkacak ve sizi rahatsız edecektir.

Bu durumda sutyen seçimi devreye girecek. Eğer göğüsleriniz biraz önce yukarıdaki anlatılan sorunları yaşatıyorsa doğru sutyen seçimi çok önemli. Örneğin destekli sutyen kullanılmalı. Eğer kauçuklu sutyen kullanamıyorsanız, toparlayıcı ama penye sutyen tercih etmelisiniz.

Memelerde Oluşan Çatlaklar ve Önlemleri

Memeler ilk hamilelikte birçok kadında büyür ve süt dolar. Bazı durumlarda meme uçları tıkanır ve memeler şişer. Şişme sonucu elastikiyeti zayıf olan memelerde bir takım çatlaklar meydana gelir.

Bu çatlakları önlemenin en iyi yolu nemlendirici ürünlerdir. Nemlendirici ürünler memelerin elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. Bu durum cilt bakım yağları ile desteklendiği zaman sonuçlar daha düzgün ve iyi olacaktır. Ama ilk hamilelik belirtisinde bunu yapmak gerekiyor. Yani göğüsler şişmeye başladığında geç kalınmış olunabilir. Göğüs bakım ürünü fiyatları, pek çok kozmetik ürüne göre daha pahalı. Ancak bu ürünlerde kaliteden ödün vermemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.