sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Annelerin En Büyük Sorunu Emzirme

Özellikle yeni doğum yapan ve çalışan annelerin en büyük problemi çocuk emzirme. Bu sorun yeni doğum yapan annelerde göğüs ucu yaraları, süt gelmemesi, bebeğin emmek istememesi gibi sorunlar ile ortaya çıkıyor. Çalışan anneler ise çocuğu için yeterli emzirme vakti ayıramadığından emzirmeyi ertelemek zorunda kalıyor. 

Oysaki bir bebek için en hayati sıvı kan değil anne sütüdür. Yüce yaradan dünyaya yeni gelen bebekleri bu şekilde dışarıdaki enfeksiyonlardan korumuş, anneye de çocuğunu kolay ve ekonomik yoldan doyurma fırsatı vermiştir. Zorlanan annenin bunu başarmasının yolu göğüs pompasından geçiyor.

Göğüs Pompası Ne İşe Yarar?

Göğüs pompası annenin bebek tarafından emilmeyen sütünün sağılmasını sağlar. Bu işlemi gerçekleştiren birçok göğüs pompası ürünleri mevcuttur. Bu modeller ikiye ayrılıyor. Manuel ve elektronik göğüs pompaları. Manuel göğüs pompaları el ile kullanılır. Bazıları tabanca gibi sıkılarak, bazıları ise tansiyon aletinin başındaki gibi plastik, yuvarlak toplu olanlardır.

Bu son söylenen yuvarlak, yumuşak, plastik toplu modelde topu eliniz ile sıkıyor ve sütün gelmesini bekliyorsunuz. Fakat bu model anneler için ideal bir model değildir. Çünkü memeyi sağmak yerine komple içine çekiyor ve meme yapısının bozulmasına neden oluyor.

Göğüs Baskılı Manuel Pompalar

Bir diğer manuel göğüs pompasında, göğse yerleştirilen kısımda küçük silikon şişlikler mevcut. Bu şişlikler göğüste deri altında var olan süt damarlarını harekete geçiriyor ve el yordamı ile göğsün sağılmasını sağlıyor. İşte bu tabanca gibi sıkılarak sağılan sistem. Bu istemde iki adet biberon mevcut.

Kolaylıkla kullanabileceğiniz bu pompaların fiyatları da son derece ucuz. Sütünüzü sağdıktan sonra hijyenik süt saklama koşullarını sağlayan anne sütü saklama kaplarını satın alarak sütünüzü dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Bu durumda siz evde olmasanız bile bebeğinizin rahatlıkla anne sütü ile beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Elektronik Göğüs Pompası Modelleri

Elektronik göğüs pompası modellerinde iki meme için aynı anda sağımı sağlayacak, iki adet başlık mevut. Bu ürün şarjlı olarak da kullanılabiliyor. Kullanım esnasında anne göğüslerine masaj yapılıyor gibi bir hisse kapılabiliyor.

Rahatlama ile birlikte annenin göğüsleri sağılıyor ve diğer uçta takılı olan biberonlar süt ile doluyor. Bu biberonların yedek olanları da mevcut. Kullanıldıktan sonra dondurucuda süt saklamak için ideal. Böylelikle anne sütü hava ile temas etmeden direkt olarak saklanabiliyor.

Elektronik Göğüs Pompalarının Özellikleri

Elektronik göğüs pompalarının özellikleri anneyi fazla zahmete sokmadan sütün sağımını sağlamaktır. Meme ucuna denk gelen yerin memenin kahverengi bölgesini uyarması sonucu sütün daha çabuk salınımını sağlar.

Böylelikle sütün hızlı sağımı ve sonrasında süt artırımı sağlanmaktadır. Elektronik pompalar meme ucunu bebek çekiyormuş gibi etki eder. Kullanımları, taşınması ve muhafazası oldukça kolaydır. Ayrıca kullanılan biberonların kapakları mevcut oluyor. Yani seyahat esnasında da taşınmaları olası. Göğüs pompası fiyatları ürünün özelliklerine göre değişiyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.