sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Genital Bölge Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük problemi genital bölge bakımıdır. Yazın ayrı dert kışın ayrı dert olan genital bölgenin mevsim değişikliklerinde daha büyük sorun olması kadınların canına tak etti. Bu nedenle birçok kozmetik firması genital bölge bakımı için temizlik ürünleri icat etmiştir ki onların da ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır.

Genital bölge bakteriyel bir ortamdır. Temizliği düzgün sağlanmadığı zaman farklı bakteriyel sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bunların başında da idrar yanması ve akıntı gelir. İdrar yanması ve akıntı sorunları ile birlikte gelen mantar problemleri temizliği daha da zor hale getirmektedir.

Genital Bölge Temizleyiciler

Doktorlar genital bölgenin sabunla dahi temizlenmesinin doğru olmadığını, bu gibi hassas bölgelerde sadece su kullanılması gerektiğini ve özellikle kuru tutulması gerektiğini vurgulamışlardır. Genital bölge temizleyici ürünler içerisinde çeşitli kimyasalların olması olasıdır. Bu nedenle kullanımlarının ne kadar uygun olduğu tartışılabilir.

Bu tür ürünlerin genital bölgede farklı bakteriyel rahatsızlıklara yol açması da olasıdır. Ama illa ki böyle bir ürün kullanacaksanız genital bölgenin sadece dış kısımlarında kullanmanız önerilir. Ayrıca çok çok kullanmak yerine bir pamuk veya peçete yardımı ile sürmek sureti ile temizlik sağlayabilirsiniz.

Genital Bölgeyi Nasıl Temiz ve Kuru Tutarsınız?

Genital bölgeyi temiz ve kuru tutmak özellikle yaz aylarında oldukça zordur. Çünkü kadınların en çok terleyen yerlerinden biri de genital bölgeleridir. Bu nedenle genital bölgede kullanılan günlük pedler bir nevi hayat kurtarıcıdır.

Bu pedler çamaşırınızın sararmasını ve çamaşırınıza akıntının gelmesini de engellemektedir. Ama ortada kocaman bir gerçek var. Kilolu kadınlar ne yaparsa yapsın bu terlemenin ve enfeksiyonun önüne geçemezler. Ayrıca her ped kullanılmaz. Her günlük ped aynı etkiyi yapmaz. Bazıları kokuyu çoğaltır, bazıları hapseder. Genital bölge bakım ürünlerini tercih ederken dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Enfeksiyonu Nasıl Engellersiniz?

Genital bölgede enfeksiyon oluşumunun ilk nedeni, mağazadan alınan iç çamaşırının yıkanmadan giyilmesidir. Yeni ve kimse denemedi diye emin olduğunuz çamaşırlar dikilirken, taşınırken, düzeltilirken, rafa dizilirken birçok el değiştirdi.

Bu ellerin hepsinin temiz olması beklenemez. Bu nedenle mağazadan alınan ve yeni yıkayıp kurutulan iç çamaşırlarının ütülenmesi gerekir. Ütüleyip kaldırmayın. Giyeceğiniz an ütüleyip öyle giyin. Çekmecede yeniden mikrop yapışması içten bile değil.

Enfeksiyon Oluşan bir Genital Bölge Nasıl Kurtarılır?

Enfeksiyon oluşan bir genital bölgeyi kurtarmak için öncelikle temizlik olayına çok dikkat edilmeli. Özellikle genital bölgenin iç taraflarına su veya temizlik ürünlerinin girmesine izin verilmemeli. Temizlik sonrasında mutlaka kurulanmalı. Günlük ped kullanıyor olsanız bile idrar sonrasında temizleyip kurulamalısınız.

Ayrıca çamaşırlarınızın temizliğine özen göstermeli, her gün bazen günde iki defa çamaşırınızı değiştirmelisiniz. Terlememek için daha bol paçalı kıyafetler giymelisiniz. Oluşan enfeksiyonu yok etmek için bol bol su içmelisiniz. Antibiyotik kullanımı da bu süreçte gerekli olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.