sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Fondöten Pompası Ne İşe Yarar?

Fondötenler cilt tonu bozuklukları yaşayan bayanların süper kahramanıdır. Anlık olarak cilt tonu eşitleyici de diyebileceğimiz fondötenlerin birden fazla çeşidi mevut. Bunlar likit, pudra, pastel olarak değişebilmektedir. Bayanların en çok tercih ettiği fondöten modeli ise likit olan fondötendir.

Likit fondötenler genellikle tüp içerisinde olur ve sıkılmak sureti ile kullanılır. Bu şekilde olunca parmakta fazla kalan fondötenin kullanılması söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle cam şişede muhafaza edilen ve ucunda fondöten pompası olan modelleri tercih etmek en doğrusudur.

Fondöten Pompalarının Özellikleri

Fondöten pompası ürünlerinin birden fazla modeli mevcut. Uzun süreli sıkım sağlayan veya çok küçük kullanmayı sağlayan kısa süreli sıkım sağlayanlar. Kısa süreli sıkım yapan pompalar en doğru tercih.

Çünkü fondöteni çok fazla kullanmak cildinizi zarara sokmaktan başka hiç bir işe yaramayacak. Bu tür pompaları farklı şişelerde de kullanma imkânına sahipsiniz. Ya da biten fondöten şişenizi atmayın, daha sonra tüp olarak aldığınız fondöteni içine boşaltıp kullanın.

Fondöten Pompası Temizliği

Fondöten pompası temizliği sanıldığı gibi zor değil. Yani pompayı her daim temiz tutmanız kullanımınızın daha uzun süreli olmasını sağlayacaktır. Örneğin fondöten pompasını kullandıktan sonra ucunda kalan miktarı peçete ile temizleyin. Çünkü orada kalıp kuruyan fondöten pompanın tıkanmasına neden olacaktır.

Bu nedenle her kullanımda dikkatli olmakta yarar var. Temiz kullanım fondötenin de ömrünü uzatacaktır. Çünkü pompa ağzında kalan fondöten hava ile temas hali uzun sürdüğünden iki gün içinde bozulur ve bozulma pompa ağzından içeri doğru ilerler. Bu nedenle fondötenin soğuk alanlarda muhafaza edilmesi gerekir.

Fondöten Pompası Kullanırken Dikkat Edin

Fondöten pompası kullanırken dikkatli olmanızda yarar var. Özellikle önemli günlerde kullandığınız fondötenin pompası sık kullanılmıyorsa içi hava doludur. Bir kaç kez sıktıktan sonra ilk gelen likit fondöten her yere sıçrar.

Bu da kıyafetinizin leke olmasına neden olur. Kalıcı değildir ama o an kıyafet değiştirmek ve zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden ilk gelen fondötene parmağınızı değil avuç içinizi uzatın.

Böylelikle tüm fondöteni de kurtarmış olursunuz. Bazı durumlarda fondöten pompası işlevini iyi yapmaz. Bu gibi durumlarda pompayı çıkarın dışarıya doğru bir kaç kez sıkın ve sonra yerine tekrar takın. Hatta haftada bir kez pompayı yıkamanız iyi olur.

Fondöten Pompası Başka Şeyler İçin Kullanılır mı?

Fondöten pompası fiyatları, marka ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Fondöten pompası, oldukça pratik bir aparat olması yönüyle hayatınızı kolaylaştırmakla birlikte, pompanın hijyen kurallarına uygun şekilde kullanılması oldukça önemlidir.

Ürünü sıvı fondöteniniz haricinde farklı cilt bakım malzemelerinin uygulamasında kullanmayınız ya da bu amaç için birden fazla fondöten pompası tercih ediniz. Aksi halde, sıvı fondötenin içeriğine zarar gelebilecek hatta cildiniz mikrop kapabilecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.